

Найдешевший варіант, який можна знайти у магазині, обійдеться у 70-80 грн
Щоденно українці залишаються без електроенергії через планові знеструмлення. Аби не сидіти у темряві, найчастіше запалюють свічки. Однак постійне їх використання може бути шкідливим для здоров'я.
Про альтернативні способи освітити приміщення розповідаємо у цій статті.
Такі ліхтарики дуже вигідні тим, що компактні та максимально економно витрачають електроенергію з акумулятора або батарейки. Термін їхньої експлуатації становить 30-50 тис. год.
Перевагою є також є і їхня ціна. Світлодіодні ліхтарі дешевші за ті, що мають лампу розжарювання. Найпростіші моделі налобних світлодіодних ліхтарів можна знайти по 300 грн, потужні коштують понад 1000 грн.
Ці гірлянди можуть працювати по 2-3 дні на батарейках. Вони дещо гірше освітлюють за світлодіодні лампи, однак є непоганим варіантом, аби не залишитись у темряві.
Першу добу такі гірлянди горять яскраво, потім інтенсивність світла падає.
Ціни на них стартують від 70-80 грн.
Часто ці лампи називають «туристичними», бо їх використовують для тривалих походів. Вони безпечні у побуті і прості у користуванні. Проте для цих ламп потрібно запастись гасом.
Термін горіння такого пристрою залежить від величини. Маленькі здатні працювати без дозаправки протягом 20 год. Коштують такі від 650 грн за штуку.
Така стрічка може підключатись до постійного струму або працювати від батарейок. Вона здатна непогано освітити кімнату площею 15-20 кв. м.
Ціни на світлодіодні стрічки залежать від моделі і виробника. Найпростіші коштують від 70 грн, більш модернізовані - від 300 грн.
Працюють такі пристрої від 2 до 8 год, залежно від моделі пристрою. Легко заражаються від павербанка. Середня ціна становить 700 грн.
Аналогом свічки є саморобні лампадки. Їх легко зробити з підручних засобів. Достатньо у невелику посудину чи банку налити будь-яку олію й опустити у неї гніт. Його можна зробити зі скрученої вати або взяти шнурівку.
У кришці пробийте отвір, протягніть крізь нього гніт і закрийте посудину так, щоб частина гніту стирчала назовні. Після цього лампадка готова до використання.
Найкращим, проте найдорожчим варіантом для освітлення будинку є застосування генератора. За його допомогою можна ще й зарядити мобільні чи павербанки, використовувати електроприлади. Проте ціни на бензинові генератори стартують від 15 тис. грн.
Пам’ятайте також про техніку безпеки! Встановлювати їх у приміщенні заборонено!!!
Джерело: РБК-Україна
Радіо Трек: НОВИНИ
Стосується кожного: які зміни відбудуться в Україні з 1 лютого
Курячі яйця в Україні будуть продавати по-новому: що зміниться
За яких умов українцям НЕ вручать повістку на вулиці: які документи потрібно при собі мати
Воєнний стан в Україні: які обставини дозволяють звільнитися зі служби
З ким дружить і кому довіряє свої секрети перша леді України Олена Зеленська (ФОТО)
Увага! По всій Україні вводять аварійні відключення, — «Укренерго»
Свічку, яка буде горіти весь день, можна зробити зі звичайної картоплини
«Треба готувати населення», – експерт про наслідки блекауту в Україні
Як зробити гніт для свічки, щоб вона довго горіла: найпростіший спосіб
Тепер все вирішуватиме обленерго: в «Укренерго» зробили заяву щодо відключень світла
У Рівному знайдено номерний знак від автомобіля ВК3898СО. Якщо він ваш - телефонуйте:
11 січня 2023 у Рівному загубили ключ від автомобіля Merсedes. Прохання повернути за винагороду. Телефонуйте
На вулиці Дубенській у Рівному знайшли гаманець і посвідчення водія Марії Степанюк. Загублене хочуть повернути власниці.