Чи штрафуватимуть ФОПів, які не платили податки в умовах воєнного стану

Адже попри послаблення від уряду підприємцям не дали дозволу зовсім нічого не платити, особливо якщо вони продовжували працювати

Підприємців в Україні на час дії воєнного стану не штрафуватимуть за несвоєчасну сплату податків. З початком війни уряд вніс зміни до нормативних актів аби спростити податкове навантаження на ФОПів, пишуть ProГроші.

З квітня 2022 року і до завершення дії воєнного стану підприємці першої та другої груп можуть не сплачувати єдиний податок. Також ФОПи можуть не сплачувати ЄСВ за себе, починаючи з березня 2022 року, і за мобілізованих до Збройних сил України працівників.

Водночас ФОПи 3-ї групи  мають сплачувати єдиний податок за загальними правилами.

Але зауважимо, що сума податку залежить від доходу  ФОПа. Тож якщо в умовах воєнного стану ФОП не отримує доходу, то й податок платити не треба.

Тож решта податків та ЄСВ для ФОПів 1 та 2 групи підлягають сплаті навіть в умовах воєнного стану.  Штрафи до підприємців які не мають можливості своєчасно оплачувати податки та збори не застосовують.

Але якщо ФОПи працюють, але не платять податки – то штрафи до них застосують відповідно до виду порушення.

Які пільги ФОПів скасовують

В Україні повернуть довоєнну систему оподаткування для фізосіб-підприємців 3-ї групи. ФОПи знову сплачуватимуть податки у розмірі 5% від доходів.

Загалом з початку повномасштабної війни на 2% перейшло 313 062 підприємців. Надходження єдиного податку від юридичних осіб – платників третьої групи за 2022 рік становлять 6 020 млн грн. Уже найближчим часом пільгові 2% скасують, і з 1 липня підприємці 3 групи повернуться на оподаткування за довоєнними ставками.

Джерело: ProГроші

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

Знайдено один навушник Apple Air pods

На вулиці Княгині Ольги у Рівному знайдено навушник Apple Air pods. Якщо він ваш - телефонуйте

Знайдено документи на прізвище Кірюшин

У Рівному знайдено документи, на прізвище Кірюшин Володимир. Власник може телефонувати:

Втрачено посвідчення УБД

У суботу 25 лютого у Рівному  було втрачено посвідчення УБД, на прізвище Полюхович Юрій. Ймовірно документи згубили у тролейбусі №1 близько 10:30 ранку. Прохання повернути за винагороду. Телефонуйте:

Більше оголошень