Чи переживає м. Рівне нашестя ворон та як насправді виглядають ці птахи (ФОТО)

Що кажуть люди та фаховий орнітолог

Мешканці Рівного нарікають на нашестя ворон вздовж вулиці Соборної.

Вони скаржаться, що від  Рівненського авторемзаводу до Будинку офіцерів неможливо пройти, а особливо у чистому одязі. Тож запитують, як боротися із цими птахами.  

Втім, рівненський орнітолог Василь Ільчук запевняє, що у нашому місті немає нашестя цих птахів. Зараз їх стільки ж, як було декілька років тому. До того ж ніякої шкоди вони не завдають, адже на деревах вони перебувають лише у темну пору доби, решта часу – на «полюванні».

На фото Василь Ільчук
На фото Василь Ільчук

Багато свого часу птахи проводять на сміттєзвалищах, де виконують роль санітарів – під’їдають відходи, які викидають люди. До того ж Василь Ільчук зауважив, що воронами люди називають зовсім не тих птахів.

За словами орнітолога, є декілька видів птахів, які люди звикли називати воронами.

- Є крук – великий чорний птах, який у місті є, але тримається осторонь від людей. Трішки менший від нього є грак. От саме й воно найчастіше називають вороною. Ці птахи ходять біля людей разом із голубами, живуть на деревах, а також літають великими зграями. Ще ходять містом і не бояться людей галки. Граки та галки – саме їх люди називають воронами, – пояснив орнітолог.

На фото крук, грак та галка
На фото крук, грак та галка

Саме граки та галки ходять по тротуарах, дворах, біля смітників та на полях за містом. Там вони харчуються впродовж дня. На ніч птахи збираються у величезні зграї й прилітають до міста на ночівлю.  Ночують вони у парку Шевченка, біля басейну в районі Басового Кута або на інших великих старих деревах. Зранку вони знову збираються у зграї та покидають місце ночівлі.

Натомість ворона має сіро-чорний колір. І у нашому місті її майже немає.  

На фото сіра ворона. Фото з мережі
На фото сіра ворона. Фото з мережі

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Аліна Тис

Аліна Тис

Знайдено собаку

Знайдено собаку в районі Басового Кута, порода вовкособ.  

Знайдено техпаспорт на прізвище Сергатюк

Сьогодні ввечері у ТРЦ «Екватор» у Рівному знайшли загублений технічний паспорт на автомобіль Gelly, який зареєстрований на Сергатюка Ігоря Борисовича. Знайдений документ передали у магазин «ANDRE TAN».

Знайдено спанієля

В районі с. Велика Омеляна знайдено собаку породи спанієль. Тому, хто загубив улюбленця, прохання зателефонувати:      

Більше оголошень