

Радянська влада нав’язувала громадянам атеїзм
Не секрет, що радянська влада зробила низку заходів для послаблення впливу церкви. Більшовики оголосили «боротьбу з попівщиною та пережитками старого побуту». На той час церковне життя обмежувалося богослужінням у стінах храму. При цьому формально громадянам ніхто не забороняв відзначати релігійні свята, зокрема й Великдень, пише видання «Телеграф».
Керівництво СРСР боролося з релігією як могло: організовували лекції, на яких негативно відгукувалися про священнослужителів та православні свята. Також проводилися антирелігійні концерти та карнавальні ходи. Їхня мета — відвернути молодь і людей середнього віку від церковних обрядів.
Після грудневого пленуму ЦК КПРС 1958 року, коли з ініціативи М. А. Суслова було прийнято закриту постанову «Про посилення атеїстичної роботи», запровадили деякі заборони громадян.
В той самий час вийшла ухвала уряду про обмеження дзвону у великодні дні. Місцева влада вимагала скорочення часу богослужіння, «бо до церкви приходять робочі люди, які раніше займалися суспільно-корисною працею».
У випадках, коли Великдень збігався з Першотравнем, влада проводила комуністичний суботник. Антирелігійна пропаганда велася на державному рівні, для чого залучили всі засоби масової інформації.
Скрізь розвішували й відповідні плакати. Дивитись на них неприємно, адже принцип радянської держави не припускав поваги до почуттів вірян.
Оскільки священики зазнавали переслідувань і репресій, а ті, хто святкує Великдень та інші релігійні свята переслідувалися, віряни замість церкви почали приходити на Великдень на цвинтарі. Відвідування цвинтарів більшовики не забороняли.
Тому туди цього дня виїжджали всією родиною, підправляли могилки, збиралися біля них і поминали померлих родичів.
Жодного відношення до встановленого церковного свята такі поїздки стосунку не мали, але все ж людям це здавалося правильнішим, ніж не святкувати Великдень взагалі. Так з’явилося свято під назвою «Червона гірка». Але в сучасному суспільстві люди ходять на цвинтар згадати родичів через тиждень після Великодня.
Радіо Трек: НОВИНИ
Не потрібно видаляти чати та фото: лайфхак, як очистити пам'ять у Viber за 1 хв
Дуже люблять своїх дружин і дітей: у які дати народжуються найнадійніші чоловіки для шлюбу?
В Україну знову суне похолодання: Дата
В Україні змінили правила розрахунку доходу для всіх видів соціальної допомоги
На годину вперед чи назад? Куди і коли переводимо годинники
Тополі садили скрізь, де було місце через наказ Сталіна: Навіщо у часи СРСР насправді висаджували цей вид дерев (ФОТО)
Не тільки паски: 6 традиційних страв, які завжди готують на Великдень
Ледача паска без замісу тіста — найпростіший рецепт, з яким впорається навіть дитина!
Чому в СРСР так рано одружувалися і виходили заміж: по-іншому і бути не могло
Цей салат стане традиційним на святковому столі до Великодня: готується швидко і з’їдається вмить
У Рівному поряд з кафе "Fortissimo" знайдено пенсійне посвідчення, на ім'я Ремізова Віра Олексіївна За деталями звертайтесь за номером: +380964330774
У Рівному шукають вівчарку по кличці Луна. Зелений ошийник, зникла в районі Боярки 5 лютого. Номери власників: 0969732925
Біля магазина «Копійка» на розі вулиць Грушевського та Гайдамацької (колишня Струтинської) знайшли ключі. Телефонувати за номером: 0689097415