Через спалах африканської чуми перевіряють свиноферми

Також до березня наступного року планують відстріляти більше тисячі диких кабанів

Через спалах африканської чуми свиней в Україні ветеринари з’ясовують, чи дотримуються місцеві господарники санітарних та ветеринарних вимог роботи.

Адже, аби унеможливити проникнення захворювання, вони мають дотримуватися «закритого» режиму роботи. Про це йшлося під час засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, передає прес-служба Рівненської ОДА.

«У зв’язку із поширенням АЧС Уряд скасував мораторій на проведення перевірок. Відтак, на Рівненщині робочі групи перевірили суб’єкти господарювання, діяльність яких пов’язана з вирощуванням, утримуванням, реалізацією живих свиней, їх забоєм, переробкою та зберіганням продукції з них», - розповів начальник головного управління ветеринарної медицини у Рівненській області Володимир Лазарчук.

За його словами, здійснено півтори сотні перевірок, за результатами яких складено 80 приписів, а 40 осіб за порушення притягнуто до адмінвідповідальності на загальну суму 8 тисяч гривень.

Тим часом, аби не допустити виникнення захворювання, на Рівненщині триває депопуляція дикого кабана. Відповідно до розробленого графіка державною надзвичайною комісією при Рівненській ОДА до березня наступного року планують відстріляти більше тисячі голів. 

Тим часом, з початку 2015 року в дев’яти областях України виявлено 36 випадків АЧС: Чернігівська (13), Київська (6), Сумська (6), Миколаївська (3), Одеська (2), Полтавська (2), Рівненська (2), Житомирська (1), Черкаська (1).

Гірша ситуація у країн-сусідів. Для прикладу, в РФ зафіксовано 790 випадків, Латвії – 749, Естонії (400), Литві – 141, Польщі – 78.

Довідково: Африканська чума свиней – вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Захворювання передається під час прямого контакту хворих тварин і здорових, через продукти зі свинини, кліщів та механічно (транспортними засобами, під час переміщення людей і тварин). Вакцини від захворювання немає. Майже все поголів'я хворих свиней гине.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Патрульні у Рівному знайшли східноєвропейську лайку

Сьогодні в районі парку "Грабник" перехожий знайшов собаку. Тваринка породи Східносибірська лайка, була в нашийнику. Патрульні відвезли її в управління патрульної поліції за адресою: м. Рівне, вулиця Степана Бандери 14-А.  Телефон для контакту: 

У Рівному знайшли посвідчення військового

На вулиці Шевченка у Рівному знайшли посвідчення військового. Документ виданий на ім'я Татаріна Бориса Петровича. За детальнішою інформацією варто звертатися за номером - 096 795 83 31

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

Більше оголошень