«Це вже остаточно, щоб ніхто не повернувся»: певній категорії вчителів скасують виплати
Стосується тих, хто з початком повномасштабного вторгнення виїхав з України
Рішення стосується й тих, хо працює з дітьми з інвалідністю.
13 серпня, Кабмін ухвалив постанову щодо змін у розподілі коштів на фінансування системи освіти — освітньої субвенції.
Документ передбачає припинення виплат за простій вчителям, які знаходяться за межами України.
Раніше фінансування за простій отримували ті, чиї школи припинили свою діяльність через окупацію чи ведення бойових дій. Ці кошти надходили, незважаючи на те, де освітяни знаходяться фізично — на території України чи за її межами. Та тепер виплати отримуватимуть лише ті, хто перебуває в нашій країні, лише на них місцевим бюджетам виділять державну освітню субвенцію.
До того ж рішення стосується в тому числі й працівників ресурсно-інклюзивних центрів, тобто тих, хто працює з дітьми з інвалідністю, та, ймовірно, навіть тих, хто знаходиться на тимчасово окупованих територіях (щодо останнього пункту ще немає ясності), - пише ZN.ua.
Освітня субвенція в частині оплати простою передбачається для педагогічних працівників закладів освіти та інклюзивно-ресурсних центрів, які перебувають на території України, — сказано в постанові уряду.
Новина швидко розлетілася соцмережами.
Ось як її коментують:
asda asd
Це вже щоб остаточно ніхто не повернувся та й ті, хто залишився на окупованих теріторіях вимушено, щоб в них не було іншого варіанту як піти до російськіх шкіл, Потужно
Коротше: нам люди не потрібні.
У мене питання: Запоріжжя, Херсонщина - це Україна, Луганщина, Донеччина - це Україна? Чи воїни б'ються за чужі землі?
Виїхали за кордон вчителі, які покинули окуповані території. Які залишили все вдома: дім, рідних. Залишилися без роботи. Самостійно вимушені шукати собі спосіб вижити, прокормити свої сім'ї. В чужій країні! Нагадаю, що держава Україна у 2022 році знайшла спосіб притягнення до відповідальності педагогічних працівників, які підуть на співпрацю з окупантами, але, на жаль, не знайшла спосіб підтримки педагогічних працівників, які не пішли на співпрацю з окупантами виїхали з окупації, залишивши все своє минуле життя.
Радіо Трек: НОВИНИ