Це не «ізолента»: як правильно назвати популярну річ українською мовою

Клейка синя стрічка, без якої не обходиться жоден ремонт

В українській мові ж є кілька цікавих варіантів, але не всі закріплені в словниках, тобто є похідними з діалектної мови. Розповідаємо, як же правильно сказати українською «ізолента»

Правильна назва

Сайт Словотвір пропонує кілька варіантів, які мають своє логічне пояснення:

  • Липкострічка – липка стрічка;
  • Острумка – захистити від струму;
  • Одгрімка – так раніше казали «від» – «Од громовини», тобто той самий захист від струму.

Рамі Аль Шаєр, фронтмен групи Бульвари ЛУ та популяризатор української мови, на своїй сторінці в Instagram також згадує про варіанти «острумка» та «одгрімка» і жалкує, що вони не є офіційними та закріпленими в словниках української мови. Проте називає і найпростіший варіант, який точно запам’ятають всі: ізоляційна стрічка. Або ж просто ізострічка.

Джерело: OBOZ.UA

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Олена Швидка

Відкрити плей-лист

Загублено рюкзак із документами

Загублено рюкзак золотистого кольору на зупинці біля Сільпо біля автовокзалу. В ньому  документи, на прізвище Годунко, гроші та дитячі речі. Якщо хтось знайшов, повідомте за номером 0978401501.

Знайдено паспорт у Рівному

Вчора на проспекті Миру на переході біля "Фокстроту" було знайдено пластиковий паспорт України, на ім'я Мікаберідзе Максим Максимович 05.04. 2006 р.н, харківська прописка. Звертатись за телефоном 0979764361 - Богдан

У Рівному знайшли студентський квиток

У Рівному, 1 жовтня, на тротуарі, між Басів Кутом і Щасливим, знайшли студентський квиток. Він належить Січкару Григорію , студенту НУВГП.   Власника просимо звернутись за номером:  +380667642577 — Людмила

Більше оголошень