Без печаток і грошей. Тергромади Рівненщини звертатимуться до уряду

Три проблеми, що виникли в процесі децентралізації

У Рівненській обласній раді готують звернення до керівництва держави за підсумками проведеної Координаційно-консультативної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради.

Вони стосуються трьох проблемних питань, з якими стикнулися територіальні громади в процесі децентралізації.

Так, у Зверненні до Міністерства юстиції України Рівненська обласна рада просить розв'язати питання щодо уніфікованого виготовлення печаток для новоутворених міських, сільських та селищних рад.

В листі до Кабінету Міністрів України, обласна рада звертає увагу на гостру проблему нестачі фінансування на утримання апаратів районних рад.  

Свого часу, коли погоджувалися зміни до Бюджетного кодексу України, обласна рада вносила пропозиції, що на період реорганізації, поки чітко не визначені повноваження районних рад та джерела їх фінансування, в бюджеті на 2021 рік необхідно передбачити кошти на утримання їх апаратів, зокрема, на виплати звільненим у процесі реорганізації працівникам. А також – на необхідність розширити перелік доходів районних бюджетів.

Однак,  цих пропозицій під час підготовки бюджету та змін до Бюджетного Кодексу України не врахували. Тож Рівненська обласна рада, за підсумками коордради, вкотре звертається до уряду щодо  розв'язання цього питання та підтримки місцевих рад в перехідний період.  

Третій лист буде направлено до НКРЕКП з пропозицією зменшити вартість електроенергії для комунальних закладів місцевих рад, які є неприбутковими, - до рівня, який застосовується для фізичних осіб. Йдеться про лікарні, амбулаторії, будинки культури, заклади освіти тощо, які сплачують за електроенергію за тарифами, які застосовуються для бізнесу.

В обласній раді вирішили збирати Координаційно-консультативну раду регулярно та частіше, ніж це було дотепер.  

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Радянська

Ольга Радянська

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень