Батьківщину кагору хочуть бачити побратимом Рівного
Подали цю ідею послу Франції в Україні
Йдеться про містечко Каор на півдні Франції. За давньою легендою, саме з виноградників біля Каору колись почали виготовляти вино, яке назвали «Кагор».
Як пояснила заступник міського голови Рівного Галина Кульчинська, яка подала цю ідею, Каор цікавий ще й тим, що у ньому повністю збереглася архітектура 11-13 століть:
Це старовинне містечко, яке як було в 11-12 столітті, таким воно і залишилося: з цими маленькими вузькими вуличками, будівлями з черепицею.
У цьому місті є міст, який збудував заменитий Ейфель – автор Ефелевої вежі.
У Каорі вирощують трюфелі, там є трюфельні ферми.
Ще місто цікаве тим, що воно – наче острів: його повністю омиває річка Лот.
Каор
Галина Кульчинська каже, що Рівне вже має неформальні зв'язки з Каором. Адже у ньому живе донька рівненської письменниці-вишивальниці Олени Медведєвої - 24-річна рівнянка Настя, яка вийшла заміж за француза. Тож книгу французькою мовою, написану Оленою Медведєвою, її донькою та зятем, подарували послу Франції Ізабель Дюмон, коли вона нещодавно перебувала у Рівному. Ця книга – це романтична історія про кохання, яке почалося у Рівному.
Галина Кульчинська каже:
На моє переконання, такі неформальні речі будують стосунки. А коли в тебе є люди, які активні там, ще й дуже люблять місто Рівне, з цього може бути дуже гарна річ.
Радіо Трек: НОВИНИ