Басівкутське озеро посилено патрулюватимуть. Там – нові мешканці (ФОТО)

«Рівне Разом» почали очищати водойму

У Рівному відбулась екологічна акція – «Рівне Разом» зробили перший крок до очищення озера Басів Кут. Ще влітку було прийнято рішення сприяти зарибленню озера спеціальними видами риб.

Такі види допоможуть природному очищенню Басівкутського озера – це білий амур, карп та товстолоб, саме вони їдять непотрібні для водойми водорості, які виростають за літо, цим же очищують її та надають естетичного вигляду, – про це розповів Андрій Орел, начальник відділу іхтіології та рибальства Рівненського рибоохоронного патруля.

Тож, за участі волонтерів «Рівне Разом», представників Асоціації рибалок та рибоохоронної інспекції відбулася екологічна акція із зариблення Басівкутського озера. У водоймище запустили рибу. Крім того, наприкінці серпня за ініціативи ГО «Рівне Разом» було передано для представників рибоохоронної інспекції два професійних човни для патрулювання і боротьби з браконьєрами на Басовому Куті.

На цьому «Рівне Разом» не планує зупинятись. Наступним кроком буде прийняття комплексної програми з очищення і порятунку озера Басів Кут та річки Устя, яку ініціює Віктор Шакирзян.

Важливо, що цим зарибленням ми робимо перший крок до відновлення екосистеми озера.

Розуміємо, що це тривалий процес, і сьогоднішня акція - це лише початок. Ми обов’язково впровадимо програму з очищення та порятунку Басового Кута та річки Усті і зробимо наше озеро одним із кращих місць відпочинку, – зазначив Віктор Шакирзян.

Впродовж тижня риба має адаптуватися на новому місці, а поки ж озеро патрулюватиме рибінспекція.

Рибоохоронний патруль працюватиме більше в нічний час – робитимемо усе, щоб не ставили сіток вночі, щоб не використовували заборонені способи ловлі. Це дасть можливість зберегти нову рибу, – зазначив іхтіолог Андрій Орел.

* на правах реклами 

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Юлія Вознюк

Юлія Вознюк

Загублено AirPods

Сьогодні зранку біля Готелю Мир було загублено AirPods Pro у рожевому чохлі. Прохання повернути за винагороду.  

Знайдено акіту

В районі Басового Кута знайдено собаку породи акіта. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати  

Знайдено коробку зі взуттям

В торговому центрі Ліон, що на продуктовому ринку, знайдено коробку зі взуттям.    

Більше оголошень