Банківські картки видаватимуть по-новому, в дію вступає новий закон

Випускати і видавати картки зможуть у відділеннях пошти, в торгових мережах і навіть ломбардах

Верховна Рада прийняла закон «Про платіжні послуги», який несе багато нововведень для споживачів. 

Платіжні послуги

На сьогоднішній день є окремі правила для переказу грошей, окремі – для операцій купівлі-продажу валют та інших. Тепер всі операції з грошима будуть називатися платіжними послугами та для них встановлюються загальні правила.

До фінансових платіжних послуг відносяться:

  • послуги щодо зарахування готівки на рахунки користувачів, відкриття та обслуговування рахунків;
  • послуги зі зняття готівки з рахунку;
  • послуги з переведення власних грошей користувача з рахунку на рахунок;
  • переказ грошей без відкриття рахунку;
  • видача кредиту і платежі по ньому;
  • емісія платіжних інструментів (наприклад, карток);
  • випуск електронних грошей і операції з ними.

Платежі за квитки, за комунальні послуги, оплата проїзду і т. д. – а точніше, послуги по зарахуванню таких платежів і видачі підтверджуючих документів – відносяться до обмежених платіжних послуг. І за ці послуги, як і за всі інші платіжні послуги, можуть стягуватися гроші.

Однак законом встановлено обмеження: не більше 20% мінімальної зарплати (нині це 1200 грн) за одну платіжну операцію і не більше 100% мінімальної зарплати (нині це 6000 грн) на місяць.

А ось передача грошей із рук у руки взагалі не вважається платіжної операцією. Крім того, закон про платіжні послуги не поширюється на збір пожертвувань, на покупку і продаж цінних паперів.

Що зміниться для українців

Платіжні карти тепер зможуть випускати не тільки банки, але і інші структури, що надають фінансові послуги: пошти, підрозділи торгових мереж, навіть кредитні спілки та ломбарди, якщо, звісно, захочуть.

З'являться нові компанії, які будуть пропонувати платіжні послуги: зняття готівки, перекази грошей, ті ж платіжні карти, кредити, електронні гроші тощо. Зокрема, з'являться окремі установи з випуску електронних грошей, нові платіжні установи та інші.

З одного боку, ринок платіжних послуг розшириться і конкуренція зросте, що може привести до зниження тарифів на послуги (наприклад, відсотків за переказ грошей). Але з іншого боку, нові гравці на цьому ринку не зможуть похвалитися своєю фінансовою історією і навряд чи будуть в очах споживачів такими ж надійними, як банки. 

Значна частина нового закону присвячена вимогам по кібер-захисту, охорони персональних даних та грошей користувачів. Посилюються і покарання за шахрайство з даними або з грошима.

За порушення правил, встановлених НБУ, буде штраф від 3000 до 10 000 неоподатковуваних мінімумів (від 51 000 до 170 000 грн).

Джерело: Сьогодні

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Знайдено панель від багажника автомобіля

Біля ТРЦ «Арена» знайдено панель від багажника легкового автомобіля.  З вигляду панелі видно, що автомобіль невеликих розмірів.   

Знайдено технічний паспорт на прізвище Садовець

Під час розмитнення авто знайдено технічний паспорт на Volkswagen ВК 3109 ВВ.  На прізвище Садовець Олена Валеріївна, Гощанський р-н.   

Знайдено посвідчення дитини з багатодітної сім’ї на прізвище Антонюк

Посвідчення дитини з багатодітної сім’ї, яке належить Антонюку Богдану Сергійовичу, знайшли у Рівному. Дата видачі 17 січня 2019 р.  

Більше оголошень