ON-LINE

Аграрії Рівненщини обіцяють ситу зиму

четвер, 11 серпня 2016
Аграрії вийшли на фінішну пряму зі збору ранніх зернових та зернобобових на більше ніж 190 тисяч гектарах

З них намолотили майже 750 тисяч тонн зерна. А це складає 96 відсотків посіву. Зі слів голови Асоціації фермерів та приватних господарств Рівненщини Дмитра Українця, цей рік більш вдалий за попередній. Аграрії зібрали на 10% більше зернових, ніж торік.  Рекордні показники цьогоріч встановило фермерське господарство у Здолбунівському районі, яке має близько 300 гектарів зернових, з них зібрали по 10 тонн з одного гектара. Добрі врожаї навіть на поліських полях, де земля менш сприятлива:

 

- Урожай, в принципі, непоганий. Якщо по області показник трохи більше 30 центнерів з гектара, то по фермерах в середньому урожай буде 45-50 центнерів з гектара зернових. Якщо порівняти максимальний урожай, рекордний з цим, то, звичайно, резерви є. Цей рік говорить про те, що достатньо буде зерна, і буде хліб. Урожай хороший, тому що, ви бачите, що і жнива у нас гарно проводяться.   

Повністю зібрали зернові підприємства Костопільщини. Тим часом, ще завершують ці роботи аграрії Березнівського, Демидівського, Здолбунівського, Корецького, Млинівського, Радивилівського та Сарненського районів.

Варто додати, що аграрії Рівненщини (як особисті селянські господарства, так і фермерські) забезпечують зерном більше половини ринку України.

А от щодо врожаю гречки прогнози не такі оптимістичні. Нагадаємо, минулого тижня Мінагрополітики заявило про збільшення на 40% збору гречки на внутрішньому ринку, що призведе до її здешевлення.

Однак, Дмитро Українець зауважує, що для фермерів Рівненщини це не основний продукт, ускладнює процес і те, що в нашій області лише одне підприємство у Радивилові займається переробкою гречаної крупи. Все ж близько 30-40% фермерів посіяли гречку, утім, якщо буде держзамовлення, що перекриватиме собівартість продукту, фермери збільшать посіви гречаної крупи. Але поки, швидше за все, збір врожаю гречки на Рівненщині суттєво не вплине на політику цін на загальнодержавному ринку.

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Зник Папуга

    Сьогодні в районі села Біла Криниця зник ручний папуга сірого кольору з червоним хвостом,...
  • Втрачено сумку та гаманець з документами

    Напередодні ввечері з автомобіля, що стояв біля приймального відділення дитячої лікарні на...
  • Зник Йорк

    У районі Глибокої, приватний сектор між Текстильником та Гаражами загубилася собака породи...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного