Африканську чуму свиней днями виявили у Києві

Вірус виявили у померлої дикої свині

Фото ілюстративне
Фото ілюстративне

Труп дикої свині знайшли на території лісопаркового господарства Дарницького району у Києві.

Фахівці місцевої Держпродспоживслужби, які виїхали на місце, відібрали матеріали для лабораторного дослідження. Під час якого виявили ДНК вірус африканської чуми свиней.

Тіло тварини вагою близько 200 кг побачили на узбіччі дороги. Зважаючи на положення трупа, шматок тканини з плямами крові, фахівці припускають, що труп привезли з іншого місця, йдеться у повідомленні Держпродспоживслужби.    

До слова, африканська чума не становить небезпеки для людей, проте є небезпечною для самих свиней.

На АЧС хворіють лише дикі та свійські свині (всіх видів, порід та статево-вікових груп). Збудник хвороби передається від тварини до тварини та перенесення збудника від хворої до здорової тварини через посередника.

 

Наприклад людину, що випадково забруднилась виділеннями хворої тварини та мала контакт зі здоровою.

Важливо, що збудник хвороби тривалий час може зберігати свою життєздатність поза організмом і в першу чергу в харчових продуктах заражених вірусом африканської чуми (наприклад, в копченій шинці – до 5 місяців).

Холод (у випадку, якщо свинину заморожують)  – всього лиш консервує збудника. Сам продукт залишається небезпечним для свиней після розморожування.

Радіо ТРЕК у Тelegram. Viber: 063-734-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Аліна Тис

Аліна Тис

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень