Африканську чуму свиней днями виявили у Києві

Вірус виявили у померлої дикої свині

Фото ілюстративне
Фото ілюстративне

Труп дикої свині знайшли на території лісопаркового господарства Дарницького району у Києві.

Фахівці місцевої Держпродспоживслужби, які виїхали на місце, відібрали матеріали для лабораторного дослідження. Під час якого виявили ДНК вірус африканської чуми свиней.

Тіло тварини вагою близько 200 кг побачили на узбіччі дороги. Зважаючи на положення трупа, шматок тканини з плямами крові, фахівці припускають, що труп привезли з іншого місця, йдеться у повідомленні Держпродспоживслужби.    

До слова, африканська чума не становить небезпеки для людей, проте є небезпечною для самих свиней.

На АЧС хворіють лише дикі та свійські свині (всіх видів, порід та статево-вікових груп). Збудник хвороби передається від тварини до тварини та перенесення збудника від хворої до здорової тварини через посередника.

 

Наприклад людину, що випадково забруднилась виділеннями хворої тварини та мала контакт зі здоровою.

Важливо, що збудник хвороби тривалий час може зберігати свою життєздатність поза організмом і в першу чергу в харчових продуктах заражених вірусом африканської чуми (наприклад, в копченій шинці – до 5 місяців).

Холод (у випадку, якщо свинину заморожують)  – всього лиш консервує збудника. Сам продукт залишається небезпечним для свиней після розморожування.

Радіо ТРЕК у Тelegram. Viber: 063-734-106-4

Знайдено банківську картку

В районі вулиці Чорновола знайдено картку приватбанку. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:    

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Згубився кіт

В районі Газотрону згубився кіт сіро-рудого окрасу з білою грудкою. Котик має особливу прикмету – він без хвоста! Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.    

Більше оголошень