ON-LINE

Чому 8 лютого вважали загадковим днем: народні прикмети

п'ятниця, 08 лютого 2019
8 лютого вшановують пам'ять Святого Федора Студита - грецького громадського діяча і ченця, якого церква зарахувала до лику святих.

Федір-поминальник вважається одним з найбільш містичних і загадкових днів у році. В цей день варто замовити молебень, окропити будинок і двір святою водою. 

Говорили, що у цей день померлі родичі тужать за своїм близьким, які залишилися у світі живих. І вважалося, що саме зараз вони відвідують свої будинки, якщо люди забули про них, не приходять на кладовище, не згадують молитвою.

Тому 8 лютого проводили різноманітні обряди, які були покликані заспокоїти душі померлих, утримати їх у потойбічному світі.

8 лютого клали сокиру під порогом, креслили крейдою на вікнах і дверях хрести, дозволяли мандрівникам переночувати в цей день в будинку, оскільки вважалося, що померлі родичі бояться чужих живих людей.

Щоб покійники не турбували, вважали, що біля вхідних дверей саме 8 лютого потрібно повісити пучок горобини або кропиви. Вірили, що ці рослини відлякують злих духів.

Народні прикмети на 8 лютого

Безвітряний і ясний день - весна буде теплою і настане рано

Ворожили 8 лютого на погоду. Розсипали жменьку гороху на блюдце і слухали: якщо він дзвінко вдарився об блюдце, то скоро настануть морози. Якщо звук глухий, то можна очікувати снігопаду

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Загублено посвідчення водія

    Загублено посвідчення водія на прізвище Козлов Анатолій. Прохання повернути документ за...
  • Знайдено номерний знак

    В районі Рівнеобленерго знайдено номерний знак ВК 04 53 ВЕ. Власник може звертатися за...
  • Посвідчення водія

    У районі автовокзалу у Рівному знайшли водійське посвідчення на прізвище Дисюк Марк. Забрати...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного