761 будинок у Рівному потребує капремонту. Але грошей на це бракує
Фахівці знають, як змінити ситуацію, і напрацювали спеціальну програму, яка мала б вирішити проблему
Понад 60% житлових будинків у Рівному потребують комплексного капремонту. Це більш як 7,5 сотень багатоповерхівок, які здали в експлуатацію до 1989-го року і після того суттєво не ремонтували.
Наразі у місті діє Муніципальна програма сталого розвитку, яка передбачає співфінансування таких робіт. Однак є одне АЛЕ…
Частина багатоповерхівок нею скористатися не може.
За правилами, програма не покриває потреб будинків, де створені управлінські компанії.
Тож, аби відкрити їм доступ до коштів міської тергромади, у Рівному розробили іншу програму підтримки [Програма підтримки населення в проведенні реконструкції, капітального ремонту житлового фонду на території Рівненської міської тергромади на 2022–2024 рр.]
Нею передбачено, зокрема «створення сприятливого середовища для життєдіяльності рівнян, які проживаюсь у будинках, що перебувають в управлінні управлінських компаній».
Досягнути цього вдасться, якщо влада докладатиме частину коштів для проведення різного роду робіт у таких будинках, на які мешканцям багатоповерхівок просто бракує коштів.
Попередньо йдеться про таку часткову участь у співфінансуванні заходів:
(кошти місцевого бюджету – кошти співвласників, %)
- капремонт, реконструкція конструктивних елементів, внутрішньобудинкових інженерних мереж та обладнання – 50/50;
- капремонт, реконструкція конструктивних елементів, внутрішньобудинкових інженерних мереж та обладнання, які відповідно до технічного звіту визнано непридатними для безпечної експлуатації – 80/20;
- капремонт, реконструкція внутрішньобудинкових систем протипожежного захисту житлових будинків підвищеної поверховості – 70/30;
- капремонт ліфтів та системи диспетчерського зв’язку – 80/20;
- модернізація ліфтів – 85/15;
- заміна ліфтів – 90/10;
- утеплення фасаду – 70/30;
- встановлення дитячих і спортивних майданчиків на прибудинкових територіях – 80/20.
Таке співфінансування проєктів проходить у два етапи:
- перший – внесок співвласників;
- другий – внесок місцевого бюджету.
Передбачається, що фінансове забезпечення Програми буде проводитись на умовах співфінансування за рахунок коштів місцевого бюджету – у межах кошторисних призначень, передбачених на відповідний рік, а також коштів співвласників будинку та інших джерел, що не заборонені чинним законодавством.
Чи запрацює ця програма, міські обранці вирішуватимуть на найближчій сесії Рівнеради – вже цього четверга, 23 грудня.
До слова, за попередніми підрахунками, щорічна потреба на капітальний ремонт житлового фонду Рівного становить від 130 до 190 млн грн.
Радіо Трек: НОВИНИ