5 травня садять цибулю і не ходять до лісу: народні прикмети

Сьогодні православна церква згадує святого Луку

Святий Лука був апостолом від сімдесяти, учнем апостола Павла. Він - автор двох книг Нового завіту - Євангелія від Луки, а також Діянь апостолів. Церква вважає його першим іконописцем.

Наші предки вважали, що 5 травня відбувається розгул нечистої сили, тому було заборонено ходити в ліс поодинці, щоб нечисть не забрала людину з собою.

На Луку було заведено висаджувати цибулю. Це могло бути пов'язано з тим, що Лука був лікарем, а цілющі властивості цибулі здавна відомі.

Народні прикмети на 5 травня

Місяць у ніч на 5 травня рано сходить на небі – будуть ранні морози, а сіяти, за прикметами, краще всього ранню цибулю-сіянку

При спадаючому Місяці 5 травня з посівами краще почекати

Якщо зозуля 5 травня кує голосно і довго – погода найближчими днями буде хорошою

Гроза в цей день - буде багатий урожай

Вранці встановилася ясна погода – можна проводити посівні роботи

 

Загублено гаманець і документи

Напередодні в районі Чайки було загублено чоловічий гаманець з документами та посвідченням водія, виданими на прізвище ЛОХВИЧ ВАСИЛЬ ЙОСИПОВИЧ. Прохання повернути за винагороду.

Знайдено банківську картку

В районі вулиці Чорновола знайдено картку приватбанку. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:    

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Більше оголошень