4 листопада — День ікони Казанської Богоматері: звичаї, заборони та прикмети
4 листопада відзначають день вшанування ікони Казанської Божої Матері
Казанську ікону Богоматері вважали чудотворною. Цю ікону давали людям після Таїнства Хрещення. Її дарували молодятам при вінчанні. Її ж вішали над ліжечком дитини, як оберіг.
До Казанського образу Божої Матері зверталися з молитвою, коли просили зцілення від хвороб, до неї зводили молитви, коли боялися раптової смерті. Вирушаючи у мандри, із собою мандрівники брали цей образ.
Казанський образ Божої Матері вважали покровителем дітей та жінок. День Казанської ікони Божої Матері православні відзначають двічі на рік: влітку – 21 липня і восени 4 листопада.
Одна з головних народних прикмет 4 листопада пов'язана зі створенням сім'ї. Вважали, що зіграти весілля в такий день — хороший знак і велика удача. Люди вірили, що новоспеченого подружжя чекає щасливе спільне життя. Їх союз буде міцним і довгим.
Що не можна робити 4 листопада
Наші предки стверджували, що в цей день не можна займатися фізичною працею. Відпочити слід від прання, прибирання та інших домашніх справ.
Прапрадіди вірили, що в День Казанської Ікони Богоматері потрібно утриматися і від поїздок. В іншому разі, повернення додому буде довгим.
У свято також категорично не можна сваритися і занурюватися в погані думки, брати або давати гроші в борг.
Народні прикмети на 4 листопада
- Що Казанська покаже, те й зима скаже.
- Ясний день обіцяє швидке похолодання.
- Злива 4 листопада – дощ триватиме ще довго.
- Ясний день на Казанську – до похолодання.
- Туман вранці 4 листопада – буде відлига.
Радіо Трек: НОВИНИ