28 серпня - Перша Пречиста: що не можна робити у цей день
28 серпня - Успіння Пресвятої Богородиці
28 серпня підходив до кінця Успенський піст - починався М'ясоїд, а разом з ним приходила пора весіль.
Юнаки намагалися встигнути до 28 серпня посвататися до дівчат, оскільки це була остання можливість в цьому році попросити руки і серця.
Помічали, що осінь до 28 серпня поступово вступає в свої права, адже у вирій відлітали ластівки. Було прийнято займатися в цей день домашніми заготовками і, зокрема, солити огірки.
Намагалися посіяти озимі культури через три дні після Успіння.
Свято Успіння Богородиці 28 серпня почали відзначати ще в період раннього християнства. Православна церква відносить Успіння до числа дванадесятих свят - 12 найважливіших свят після Великодня. Передує Успінню не досить суворий Успенський піст тривалістю 2 тижні.
Слов'яни асоціювали Богородицю з Матір'ю-Землею, а тому, в цей день проводилося безліч відповідних обрядів.
Не можна було ходити в цей день по землі босоніж або встромляти в грунт гострі предмети. Вважалося, що в цей день природа плаче росою через смeрть Матері Божої, тому ходити босим по ній не можна, бо сильно занедужаєш.
Свято називали і Дожином, оскільки встигали до цього моменту дожати весь хліб. Брали участь у жнивах, в основному жінки, а тому час після Успіння в старовину називали Бабиним літом - це час тривало до Івана Пісного (11 вересня).
Прийнято було освячувати на Успіння колосся і насіння. Після цього люди складалися на бенкети, пригощали бідних і жебраків.
Цей день прийнято проводити зі своєю родиною, особливо з матір’ю. Вся родина повинна зібратися за пишним столом і святкувати.
Прийнято молитися Святій Богородиці, вважається, що вона допоможе з усіма вашими проблемами.
Народні прикмети на 28 серпня
Якщо до Успіння землю розорати, то можна встигнути ще одну копицю доскладати.
З'явилася веселка на небі - осінь буде теплою
Гарна погода - Бабине літо буде прохолодним
Багато павутиння - прикмета до того, що зима буде морозною і малосніжною
Радіо Трек: НОВИНИ