Чому 23 травня не можна працювати: народні прикмети

23 травня - День Симона Зилота

У народі Симона Зилота вважали покровителем трав і вірили, що саме з його волі на Землі ростуть  різні види трав. 

Йому також молилися 23 травня про пошук скарбів.

Вважалося, що працювати в цей день великий гріх. Знахарі і знахарки в цей час збирали цілющі трави, щоб готувати з них корисні зілля. Вважається, що саме сьогодні трави отримують магічну силу.

Зазвичай лікувальні трави 23 травня збирали на самоті. Знаходили рослини, а потім, перш ніж зірвати їх, виголошували спеціальні замовляння, стоячи на колінах. А протягом всього збору трав обов'язково читали «Отче наш» і «Богородицю».

Трави 23 травня могли збирати не всі - це робили люди виключно з чистими помислами. Попередньо парилися в лазні, одягали лише чисті речі і не думали про погане, вирушаючи на збір трав.

Зазвичай трави не зривали голими руками, а використовували для цих цілей чисті хустки і рушники, щоб чудодійна сила рослин не зникла. Всі трави 23 травня збирали в пучки, а потім відправляли сушитися на горище.

Згідно з повір'ям, у цей день відбулися іменини Землі - їй давали відпочити, намагалися не проводити ніяких земляних робіт, робили молитви в її честь.

Народні прикмети на 23 травня

Дощ іде - літо буде негожим

Лопаються березові сережки - пора хліб сіяти

Вранці бджоли дуже швидко і весело літають - буде сонячний день

Дме вітер під час дощу - до гарної погоди

До вечора не зникають купчасті хмари - буде поліпшення погоди.

Знайдено банківську картку

В районі вулиці Чорновола знайдено картку приватбанку. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:    

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Згубився кіт

В районі Газотрону згубився кіт сіро-рудого окрасу з білою грудкою. Котик має особливу прикмету – він без хвоста! Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.    

Більше оголошень