17-річних хлопців можуть НЕ випустити за кордон: в чому причина?

Пояснення юристів

Під час дії воєнного стану з України можуть не випускати юнаків, які досягли 17-річного віку.

Про всі нюанси розповіли юристи адвокатської агенції «Вертикаль».

За їхніми словами, норми закону дозволяють 17-річним українцям перетинати кордон під час війни. Однак було прийнято постанову - знижений вік, з якого юнакам необхідно ставати на військовий облік до ТЦК.

- В Україні запровадили нову постанову - зменшили вік, коли потрібно ставати на військовий облік. Тепер хлопці мають ставати на нього з 16 років. І відповідно, не лише стати на облік, але отримати приписне, - наголосили юристи.

Як пояснили експерти, прикордонники, посилаючись на цю ухвалу, можуть не випускати з України 17-річних юнаків, які не стали на військовий облік у своїх ТЦК. Але якщо хлопцеві вже виповнилося 17 років і він актуалізував свої дані у військкоматі - він має право вільно перетинати державний кордон.

Ситуацію також прокоментували в пресслужбі Держприкордонслужби: 

- У зв'язку з появою на інформаційних ресурсах повідомлень про заборону виїзду з України 17-річним юнакам, вносимо роз'яснення.

 

Після введення в Україні військового стану обмежений виїзд громадянам України чоловічої статі віком від 18 до 60 років (крім певних винятків). На 17-річних юнаків ці обмеження не поширюються.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Анна Карпець

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Скубік

У Рівному в районі Північного втрачено документи, на прізвище Скубік, а також техпаспорт на автомобіль та телефон. Прохання повернути за винагороду, телефонуйте 

Втрачено документи на прізвище Петеренчук

06 серпня на мікрорайоні «Північний» було втрачено сумку через плече сірого кольору з документами на прізвище Петеренчук. Якщо ви знайшли ці документи, прохання повернути за винагороду Тел.: (066) 67 07 841

На Відінській знайшли сумочку з дитячою іграшкою

Сьогодні, 21 липня, о 15:20 на зупинці вул.Відінській знайшли сумочку з дитячою іграшкою.

Більше оголошень