12 осіб засудили за видобуток бурштину

Вирок суду в законну силу ще не вступив, учасники кримінального процесу мають право його оскаржити

Прокуратурою Рівненської області забезпечено участь у судовому розгляді обвинувального акта із укладеними угодами про визнання винуватості стосовно 12 осіб, які, змовившись між собою, незаконно видобували бурштин.

Групу осіб - жителів різних областей України - правоохоронці затримали у вересні 2015 року на території Мульчицького лісництва Зарічненського району Рівненської області під час незаконного видобування сонячного каміння.

На момент виявлення злочину правоохоронці зафіксували, що процесом видобування бурштину шляхом гідророзмиву грунту безпосередньо займалися 4 особи, функція решти спільників полягала у забезпеченні безперешкодної незаконної діяльності, пов’язаної із бурштиновим промислом, шляхом демонстрування та застосування фізичної сили та зброї, - розповів державний обвинувач, прокурор відділу прокуратури Рівненської області Олександр Станкевич.

 У чоловіків вилучено 42 г бурштину-сирцю, а також зброю та боєприпаси (а саме: 5 гранат та майже 200 одиниць патронів до вогнепальної стрілецької зброї).

Зарічненський районний суд, розглянувши обвинувальний акт у кримінальному провадженні, затвердив угоди про визнання винуватості, укладені між обвинуваченими і прокурором, та, врахувавши щире каяття чоловіків, їх активне сприяння у проведенні розслідування, призначив останнім покарання у межах санкції інкримінованих статей, - повідомив прокурор.

Згідно із вироком суду 11 правопорушникам призначено сплатити штраф у розмірі 6 800 грн кожному. Загальна сума штрафів, яку сплатять в дохід держави засуджені, становить 74800 грн. 

Ще одного спільника судом визнано винним як у незаконному видобуванні бурштину, так і в незаконному придбанні і зберіганні зброї, його засуджено до позбавлення волі строком на 3 роки із встановленням іспитового терміну тривалістю 1 рік. А також відповідно до ст. 76 КК України на останнього покладено обов’язки не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції, повідомляти про зміну проживання, роботи або навчання.

Бурштин та зброя конфісковані. 

Прес-служба прокуратури Рівненської області

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Радянська

Ольга Радянська

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень