5 лютого потрібно давати милостиню: народні прикмети

5 лютого православна церква відзначає день мученика Агафангела, а також вшановує пам'ять великомученика Климента

Ці мученики свого часу постраждали за віру в Ісуса Христа.

За старою традицією, у цей день потрібно було пригостити жебраків або сиріт, людей, обділених долею.

Господарі 5 лютого прибирали у засіках - вимітали непотрібне сміття, мили стіни, підлогу, лагодили дах, двері - готували приміщення для нового врожаю.

Казали: «Агафій спини в засіках не розгинає, рахунок зерна веде».

День проходив у клопотах, адже раніше була велика кількість свят, і накопичилося багато роботи. Попереду була весна і посівні, а тому слід було подбати про все заздалегідь.

Господині на Агафія пекли пироги з куркою, які символізували родючість і сімейне щастя. Кожен член сім’ї повинен був з’їсти хоч шматочок. Залишки віддавали худобі.

Народні прикмети на 5 лютого

Багато снігу - багато хліба

Якщо на Агафія вдарив мороз і світить сонце, значить, у серпні буде спекотно

Сонячний день 5 лютого - буде рання весна

Якщо синиці голосно щебечуть вранці - чекай морозів найближчим часом

Сильний мороз - весна настане рано

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Загублено документи

Загублено гаманець із документами. Усередині — пенсійне посвідчення, картка «Рівнянина» та банківські картки на ім’я Соловей Олександр Миколайович. Документи втрачені 23 червня. Якщо хтось знайшов або має будь-яку інформацію щодо його місцезнаходження, телефонуйте за номером: 050-43-50-103  

Знайдено номерний знак автомобіля

Знайдено номерний знак ВК2357ВО Хто загубив, звертатися (096)-150-7002

У Рівному знайдено номерні знаки

Автомобільні номерні знаки BK 6513 IX , їх залишили за адресою вулиця Млинівська, 15 на території заправки. Власника просять забрати за вказаною адресою.

Більше оголошень