

Це передають новим поколінням
За час існування СРСР виросло багато поколінь, які, намагаючись вижити, звикли робити деякі речі. Зазвичай, щоб зекономити. І потім ці звички бідності люди передавали своїм дітям.
Часи змінилися і те, що тоді було нормальним, сьогодні сприймається інакше. Те, чого зараз повторювати не варто, але свого часу це було доречно і нормально, читайте тут.
Ощадливість — це не вада і не соромно, але не в тих масштабах, які були раніше. Нічого не викидати, все зберігати і лагодити — ось ставлення тодішньої людини до речей. Це добре, коли продиктовано турботою про екологію або збереженням ресурсів, але в ті часи це було продиктовано економією, яка в свою чергу була викликана низьким рівнем життя. Адже коли людина живе добре і гідно, вона не буде натягувати шкарпетку на лампочку і штопати її, вона візьме 50 гривень і купить нові шкарпетки.
Ще одна біда тодішніх господинь. У кожному будинку була «Книга про смачну і здорову їжу», але з кожним роком готувати з неї ставало все складніше — зникали продукти. І кожна господиня починала спрощувати рецепти — замість сиру плавлений сирок, замість м'яса — ковбаса і т.д. У підсумку раціон людини ставав бідний і одноманітний, що складався з картоплі і того, що вдавалося дістати в напівпорожніх магазинах.
Досі у дворах будинків можна зустріти залізні конструкції, призначені для сушіння білизни. Але от сушити свою білизну у всіх на виду вже давно дивна справа. Так, напевно десь можна знайти двори, де на білизняних мотузках вивішені труси і майки, але сприймається це вже дивно. Те саме з вибиванням килимів — люди віддають перевагу замовленню хімчистки, а не тягнуть килими на вулицю.
Про цю звичку говорилося багато разів. Купив нові штани/сукню/куртку — поклади у шафу, нехай лежить до особливого випадку! Та ж байка і з сервантами, повними фарфору і кришталю — все для особливого випадку, а щодня п'ємо з залізної кружки. Здається, це називається синдром відкладеного життя. І сьогодні так робити справді соромно — жити потрібно тут і зараз і нові речі носити одразу, поки вони нові, красиві й актуальні.
Тут, звичайно, спірно. Я не стверджую, що телевізор — це цілковите зло (хоча це недалеко від істини). Мова про постійний перегляд, адже у всіх є знайомі, в домі яких цей зомбоящик не вимикається ніколи. Навіть буває ніяково, коли приходиш до людей у гості, а у них телевізор включений. Завжди прошу вимкнути, я з людьми прийшов спілкуватися, а не телевізор дивитися. Постійно увімкнений ящик — це, мабуть, спосіб боротьби з самотністю, спроба наповнити чимось життя, коли воно здається порожнім.
Дача — це, мабуть, головний обман минулого. Коли держава не може забезпечити їжею своє населення, що потрібно зробити? Правильно — роздати всім по 6 соток і змусити вирощувати їжу самостійно. У підсумку людина по 8 годин працювала на заводі, щоб заробити грошей, але при цьому, щоб нормально харчуватися потрібно було ще їхати на дачу і там працювати. Як на мене, це сильно нагадує панщину — 5 днів працюєш на пана, а на вихідних маєш право працювати на себе — садити і полоти картоплю!
Нормальна людина з минулого не вийде на пробіжку — навіщо? На думку більшості спортом можна було займатися до 18 років, далі ти повинен був стати дорослою і серйозною людиною. А в трусах на вулицях нехай спортсмени бігають.
Пам'ятаю, ми з батьком зробили поштову скриньку, і я відразу вирішив зробити ще і продати. Ох і дісталося мені тоді і від батька, і бабуся додала! «Тобі що грошей не вистачає?», «Осоромити нас хочеш, щоб усі думали, що ми злидні!». На тому і закінчилася моя бізнес ініціатива. Тоді торгівля вважалася чимось принизливим, хоча потім виявилося, що саме торгаші і спекулянти стали найбагатшими і найуспішнішими.
Зараз це реально соромно. Курити і випивати при дітях — це ознака безкультур'я. А от тоді це була норма життя.
Так, цей пункт можна було включити в пункт про штопання шкарпеток, але вже дуже він показовий. Прати і повторно використовувати спочатку одноразові речі — це вже не економія, це злидні.
Напевно, вийшло трохи жорстко, але це моя особиста думка.
Джерело: Ukr.Media
Радіо Трек: НОВИНИ
Астрологи назвали єдиний знак Зодіаку, який несе в собі «код Бога»: хто він?
Втратила доньку, а син має діагноз: як склалася доля судді шоу «Україна має талант» (ФОТО)
Будуть разом навіть у наступному житті: Три пари знаків Зодіаку, мають шанс на вічне кохання
Да Вінчі сховав дату апокаліпсиса у своїй картині з Ісусом: Відомий день і рік
Помножте на два: кому стаж зарахується у подвійному розмірі
З'їдять увесь і тарілку оближуть: божевільний салат з 90-х – рецепт із 4 інгредієнтів
Універсальне тісто на окропі – м’яке, еластичне та ідеально підходить для вареників, пельменів та чебуреків
Улюблене кокосове печиво «Наполеон» на кефірі. Виходить смачніше, ніж торт
Більше не смажу кабачки на сковороді. Цей трюк підкорив сотні господинь
Огірки по-запорізьки: Такі добрі і хрумкі, що їх з’їдають миттєво
У Рівному на перехресті вулиць Дубенської та Соборної знайдено ключі. Вони випали у хлопчика на самокаті (9–11 років, яскрава футболка). Власників просимо звернутись за номером: 063 712 36 57 — Олександра
Загублені ключі від автівки «Мерседес» знайшли у районі Південному. Про знахідку Радіо Трек повідомили наші слухачі. На дзвінок власника пропажі чекають за тел. +380975786798
Напередодні ввечері близько 20:00 у районі ресторану Бармаки зник маленький песик породи мальтипу (вага приблизно 2,5 кг). Відкликається на кличку Бусинка. Прохання повернути за винагороду.