«Семь пядей во лбу» і боротьба з русскім міром на вулицях Рівного (ФОТО)

Шевчук розставляє акценти й цитує звернення до Посполитих (АК)

Ліворуч -- Борис Шевчук, праворуч -- Віктор Шакирзян під час затвердження чергового переліку вулиць м. Рівне -- на перейменування (ми подаємо цей перелік у кінці матеріалу)

Громада Рівного має дуже непересічного та недооціненого мислителя в особі п. Бориса Шевчуку, дописи якого часто вражають своєю глибиною та компетентністю.

Ось і його текст про лихоманку з перейменуванням вулиць теж заслуговує на ширшу увагу. Можливо він якось допоможе людям у коридорах влади трохи… Отямитися:

«Семь пядей во лбу» і боротьба з русскім міром на вулицях Рівного

 

Рівненські вуличні перейменувальники у своєму патріотичному пориві діють як 12-річні підлітки (семь пядей равняются человеческому росту примерно к 12-летнему возрасту).

 

«Не нужно быть семи пядей во лбу», щоб розуміти, що не творчість Толстого, Лєскова, Чехова, Чаадаєва тощо формують з пелюшок в головах россіян русскій мір.

 

«Не нужно быть семи пядей во лбу», щоб розуміти, що до поширення русского міра в Україні причетні не Толстой, Лєсков, Чехов, Чаадаєв тощо, а українські політики, позірний патріотизм яких живили меркантильні інтереси.

 

Творчість російських письменників може бути ефективним засобом ідеологічного обеззброєння адептів русского міра, адже їхні твори фактично є документованим життєписом народу, показами учасників-свідків процесів, що формували «загадочную русскую душу».

 

«Как, — думал я, — неужто в самом деле ни в моей, ни в его и ни в чьей иной русской душе не видать ничего, кроме дряни? Неужто все доброе и хорошее, что когда-либо заметил художественный глаз других писателей, — одна выдумка и вздор? Это не только грустно, это страшно. Если без трех праведных, по народному верованию, не стоит ни один город, то как же устоять целой земле с одной дрянью, которая живет в моей и твоей душе, мой читатель?» - Лєсков, «Праведники».

 

Це Лєсков, який тривалий час служив у Києві, полюбив національну культуру, високо цінував Шевченка й був близько з ним знайомий і якому присвятив декілька статей, написав: «После Украины уже нет равного уголка в России».

 

Лише через це висловлювання Лєсков заслуговує на увіковічення в пам’яті українців.

 

Посполиті, Петро Кралюк, начебто, до Вас звертається:

«В пам’ятниках, назвах вулиць, площ і т.д. Зараз з цим начебто починають розбиратися. Однак боюся, що з ночвами ми можемо викинути дитину.

 

Певно, варто заявити про наші права на частину російської культури. До речі, частину далеко не найгіршу – якщо не найкращу. І не боятися говорити про це собі й світові. Наш не лише Гоголь, а й наші Достоєвський, Чехов, Бунін, Короленко, Ахматова, Чайковський, Рєпін, Бердяєв… Зі всіма їхніми плюсами й мінусами. Так само з плюсами й мінусами цієї нашої частини російської культури.

 

Зрештою, я не відкидав би цілком і не нашу частину російської культури. Окремі її представники не в захваті були від імперської росії. Й стали її різкими критиками».

 

P.S. Хоча для вуличних перейменувальників задля набуття політичних дивідендів «з ночвами викинути дитину» - звична справа.

Дерусифікація у Рівному набуває доволі апокаліптичних обрисів

ЧЕРГОВИЙ ПЕРЕЛІК ВУЛИЦЬ, ЩО ЇХ МАЮТЬ ПЕРЕЙМЕНУВАТИ:

*АК -- авторська колонка: матеріал, який містить суто авторський погляд на речі

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Максим Розенко

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень