«Wow! Guys!». Екс-рівнянин заговорив англійською. Через СБУ (ФОТО/ВІДЕО)

Про Шабуніна, ЦПК і пікетувальників біля його хати

Почалася Страстна Седмиця – останній тиждень напередодні Пасхи.

І сьогодні ж стало відомо, що

Україна за два останні роки вийшла на перше місце за рівнем корупції у світі.

Хоча з нею усі постійно і нещадно борються.

Ще вчора під хату до екс-рівнянина Віталія Шабуніна прийшов пікет.

П’ять чоловік. З плакатами.

Існує думка, що це була

Помста СБУ

Шабунін відома медіа-персона. Публічно він представляє т.з. «Центр протидії корупції» (ЦПК).

Це громадська організація, яка існує на іноземні кошти. Бюджет цієї організації невідомий.

На сайті ЦПК знайти їхній антикорупційний бюджет нам не вдалося.

Дехто вважає, що через цю організацію проходять десятки мільйонів доларів на рік:

Насправді, «Центр протидії корупції» – це не громадська організація, хоча він і зареєстрований саме в такій організаційно-правовій формі. Це – конвертаційний центр, що має 20 рахунків в установах банків і який є частиною мережі з кількох юридичних осіб, також зареєстрованих у формі громадських організацій.

Суми, які проходять по рахунках цього угруповання, обчислюються десятками мільйонів доларів на рік.

Також вказане джерело стверджує, що Шабунін є «приватним підприємцем»:

У готівку гроші переводяться дуже просто – всі «активісти» є приватними підприємцями, що перебувають на спрощеній системі оподаткування та сплачують до бюджету лише 5% від суми доходу.

 

Наприклад, голова правління «Центру протидії корупції», екс-голова Ради громадського контролю при НАБУ Віталій Шабунін є приватним підприємцем, який раніше займався роздрібною торгівлею з яток і на ринках.

 

Але 21 січня 2013 року він змінив вид діяльності й був взятий на облік…, як як приватний підприємець, що здійснює консультування з питань комерційної діяльності й керування (код КВЕД 70.22).

 

Гроші Шабуніну надходять від «Центру протидії корупції» та інших псевдо-громадських організацій, які заснував він сам або його компаньйони по бізнесу.

Правда це чи ні нам невідомо, але рік тому Генпрокуратура резонансно почала розслідування проти ЦПК за фактами витрачання коштів, отриманих «Центром протидії корупції» та Одеською ОДА від іноземних донорів у рамках реформи прокуратури.

Це викликало загальне обурення представників громадського сектору. Чим закінчилося те розслідування і чи триває воно донині, з'ясувати не вдалося.

Тим часом 23 березня 2017р. Верховна Рада України ухвалила внесення змін до Закону «Про запобігання корупції», чим

зобов’язала подавати е-декларації представників громадських об`єднань, а 27 березня Президент України Петро Порошенко підписав цей закон

Прихильники цього законодавчого нововведення типово озвучували тези подібні до наведених у нашому тексті вище.

Але ще 06 березня ц.р. Центр протидії корупції (ЦПК) подав позов до Київського окружного адмінсуду на Службу безпеки України за неоприлюднення е-декларацій керівників відомства. Про це повідомили керівник організації Віталій Шабунін і юрист Олена Щербан, передає "Укрінформ".

Це все передісторія. А сьогодні Віталій Шабунін розмістив у Фейсбуці наступне повідомлення

Вчора СБУшники під моїм будинком провели перформанс. Спочатку проїхалися повз дім на автомобілі - упевнилися, шо вдома. І десь за годину прийшли. Шість громадян, куратор з фотіком і 5 плакатів. На плакатах - всі фобії та вся біль СБУшників: "Задекларуйся, будь мужиком, не боягузом", "Продай будинок - купи в НАБУ прослушку!", "Віталік! Тікати марно - не знайдуть наші, знайдуть американці!", "Звідки гроші на будинок?".

За його словами, учасники пікету не могли відповісти на його запитання про мету пікету.

Вони розуміли, що все це – фарс і навіть не намагалися спростовувати, просто мовчали. Пані пробивало на хі-хі, дівчата-студенточки соромливо відводили очі, прикривалися плакатиками.

Шабунін вказує, що виконавцем акції був Роман Матковський – діючий керівник управління СБУ із захисту національної державності.

Таким чином, на думку Шабуніна, Демчина намагається помститися ЦПК за позов з вимогою відкрити декларації керівництва СБУ.

При цьому, екс-рівнянин виклав і відео своєї розмови з пікетувальниками.

Цікаво, що в якийсь момент він звертається до п’ятірки з плакатами – англійською.

Він вигукує:

«Wow! Guys!»

Що можна перекласти як: «Алло! Народ!»

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Микола Кульчинський

Микола Кульчинський

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Григорчук

Поблизу Торгового Центру Чайка втрачені документи:  техпаспорт та посвідчення водія на ім'я Григорчук Петро. Прохання - повернути за винагороду.

Загублено ключ від авто Honda

Розшукують загублений ключ від авто Honda з чорним плетеним брелоком. Загубили його навпроти заправки «Олас», що на вулиці Льонокомбінатівській у Рівному. Прохання повернути за винагороду.  т. (067) 360 65 64

Портфель

В центрі Рівного – у критому ринку, загублено портфель з ноутбуком Samsung . Прохання повернути за винагороду. 

Більше оголошень