ON-LINE

Поет із м. Рівне виступив на підтримку Луценка та НАБУ (6 ФОТО)

четвер, 28 лютого 2019
Віршем

Олександр Ірванець та Юрій Луценко

Відомий український поет та автор роману РІВНЕ/РОВНО відкрито виступив на підтримку депутатів, Конституційного суду, Луценка та НАБУ у справі скасування Конституційним судом України статті Кримінального кодексу, яка передбачає відповідальність за незаконне збагачення.

Олександр Ірванець, а йдеться про нього, навіть пішов далі і запропонував ухвалити Закон України «Про Збагачення»

Свою позицію поет і романіст висловив у віршованій формі:

28 ЛЮТОГО
***
Владі злочинній скажу «до побачення».
Хочу закон про законне збагачення.
Хай ми не їдемо на Євробачення,
Треба закон про законне збагачення.
Просить вже радіо і телебачення:
Дайте закон про законне збагачення!
Сфера медійна вже грішми загачена -
Треба закон про законне збагачення.
Розквіту ера настане небачена,
Як приймуть закон про законне збагачення!

Що саме мав на увазі Поет, достеменно невідомо, але будемо вважати, що ми зрозуміли його іронію.

"Може пан хоче стати молодим і багатим? Маю пропозицію" (тут і далі фото з ФБ-сторінки Олександра Ірванця)

Тим часом, як повідомляє УНІАН:

Скасування Конституційним судом України статті Кримінального кодексу, яка передбачає відповідальність за незаконне збагачення – це крок назад в антикорупційній реформі.

Про це йдеться в заяві, оприлюдненій на сайті Національного антикорупційного бюро, передає УНІАН.

«Національне бюро вважає, що позбавлення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення, яке є наслідком рішення Конституційного суду, відкриває посадовцям можливості для зловживань та надає індульгенцію на вчинення ними кримінальних корупційних правопорушень. Відтепер мільйонні статки, отримані з джерел, законність яких не доведена, в Україні не вважаються карним злочином», - йдеться в повідомленні.

Фото УНІАН

Такий крок, на думку НАБУ, є політично вмотивованим і суперечить зобов’язанням України за ратифікованою Конвенцією ООН проти корупції, домовленостям із Міжнародним валютним фондом та Європейським Союзом.

Також в НАБУ нагадали, що свого часу і Литва стикалася з проблемою конституційності антикорупційного законодавства, однак Конституційний суд цієї країни визнав таке законодавство конституційним, хоча воно ще більш жорстке, ніж українське.

«Подібні суперечки щодо нібито неконституційності редакції статті мали місце і в Литві. Однак, розглянувши це питання, литовський Конституційний суд визнав норму «Незаконного збагачення» такою, що відповідає Основному закону держави. Зазначимо, що ця норма у Литві набагато жорсткіша за українську редакцію. Її дія поширюється не лише на фізичних, а й на юридичних осіб. Зокрема, стаття передбачає, що особа, яка на основі речового права володіє майном вартістю понад 500 мінімальних розмірів прожиткового мінімуму (понад 19,5 тис. євро) і знала або повинна була знати, що дане майно не могло бути придбане за рахунок законних доходів, підлягає покаранню у формі штрафу або арешту, або тюремного ув’язнення на строк до 4 років з обов’язковою конфіскацією власності», - йдеться у повідомленні.

Ірванець в Острозі разом із Петром Кралюклм

У НАБУ переконані, що КСУ прийняв політичне рішення: «Страх відповідальності напередодні початку роботи новоствореного Вищого антикорупційного суду України, який розглядатиме справи від НАБУ і САП, в тому числі і з цією кваліфікацією, включив своєрідні політичні механізми регуляції».

Також у заяві йдеться, що віднині всі провадження щодо корупціонерів будуть закриті:

«Наразі детективи НАБУ розслідують факти незаконного збагачення на загальну суму понад півмільярда гривень в межах 65 кримінальних проваджень. Серед осіб, походження статків яких викликає питання на предмет законності джерел походження, - чимало суддів, прокурорів, народних депутатів, колишніх та чинних керівників органів державної влади».«Рішення КСУ означає, що всі кримінальні провадженні в частині, що стосується незаконного збагачення цих осіб, будуть закриті. Так само як і справи, які вже слухаються в суді. Йдеться про голову Державної аудиторської служби (обвинувачується у незаконному збагаченні на майже 10 млн грн), військового прокурора сил АТО (майже 3 млн грн незаконного збагачення), судді з Луганщини (понад 13 млн грн), міністра інфраструктури (понад 4 млн грн)», - додали в НАБУ.

В дзеркалі серванту відображаються патріархи української літератури. Та їхні набої

У відомстві зауважують, що поновити розслідування стосовно фігурантів всіх 65 кримінальних проваджень, а також підозрюваних та обвинувачених за вже викритими фактами незаконного збагачення (в разі повернення відповідної статті до ККУ) буде неможливим, адже закон не має зворотної сили.

«Тому набуте майно за замовчуванням вважатиметься законним, безвідносно до джерел його походження», - наголошують в НАБУ. «Переконані, що такий перебіг подій не відповідає суспільним інтересам та вимогам очищення влади від корупції. Прийняте рішення Конституційного суду - це крок назад у антикорупційній боротьбі України та крок назустріч реваншу старої системи», - резюмували в Бюро.

Ірванець тролить Павличка. Фото збільшується

26 лютого Конституційний суд України скасував статтю Кримінального кодексу про незаконне збагачення.

Своєю чергою, генпрокурор Юрій Луценко заявив, що стаття про незаконне збагачення нібито була неефективною.

Максим Розенко Радіо Трек

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Загублений військовий квиток на прізвище Несенчук

    Загублений військовий квиток виданий на прізвище Несенчук Володимир. Прохання...
  • Загублено документи на прізвище Билень

    Сьогодні, близько 15:00 години, поблизу бізнес-центру готелю «Мир» було...
  • Втрачено чорний рюкзак

    Рюкзак чорного кольору з документами на ім'я Музичук Роман Миколайович втратили у районі...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного