До 7000 медпрацівників Рівненщини можуть стати безробітними

Кількість ліжкомісць вимагають скоротити майже на 30%

На Рівненщині можуть втратити роботу від 5 до 7 тисяч медпрацівників.

Це, за словами начальника обласного управління охорони здоров‘я Юрія Осіпчука, пов‘язано з постановою Кабміну, згідно з якою кількість ліжкомісць у лікарнях до кінця цього року має скоротитися до 60 на 10 тисяч населення. (Нині цей показник в Україні складає понад 85 ліжкомісць).

Це потягне і скорочення медперсоналу.

– Це є правда, частини медиків це скорочення торкнеться. Якби ми пішли просто шляхом скорочення медиків відповідно до кількості ліжок, то це було б від 5 до 7 тисяч медиків на область. Ми стараємося це зробити максимально м‘яко. Для того, щоб поменше лишити людей без роботи і шукаємо способи можливого подальшого перепрофілювання, можливо, з лікувальних на реабілітаційні заклади…

Юрій Осіпчук намагається заспокоїти рівненських медиків, каже, не потрібно сіяти паніку, адже є способи скоротити кількість потенційних безробітних. По-перше шляхом перепрофілювання лікарень, а по-друге – це, за словами головного медика області, можливо у випадку автономізації медустанов, яка по-суті дозволяє лікарям вести паралельну приватну практику.

Зараз МОЗ активно лобіює проведення відповідних законодавчих норм через парламент. Юрій Осіпчук не назвав ані конкретних лікарських установ, ані посад, які в першу чергу можуть потрапити під скорочення, бо каже, що нині ведеться робота щодо пошуку оптимальної моделі саме для нашої області. Він впевнений, що скорочення не буде таким масовим.

На запитання кореспондента Радіо Трек щодо майбутнього випускників медколеджів (у Рівному, Костополі, Дубно, Рокитно), яких щороку чимало випускається на Рівненщині, то за словами Юрія Осіпчука, щороку у них зменшується і державне замовлення – минулого року воно скоротилося на 140 місць, триватиме і в подальшому. Також начальник управління охорони здоров‘я відзначив, що поки проблеми надлишку медиків область не відчула – через те, що більшість випускників медколеджів продовжуть освіту у вишах.

До слова, ідея створення медичного інституту на базі коледжів обговорюється і обласною владою. Зокрема, тема піднімалася на одній з медичних комісій обласної ради.

Щодо постанови Кабміну, то в ній ідеться про те, що:

У процесі оптимізації слід враховувати структуру та рівень захворюваності і смертності населення регіону, дотримання вимог уніфікованих клінічних протоколів щодо госпіталізації пацієнтів у стаціонар, використання у лікувальному процесі сучасних медичних технологій, а також наявну мережу закладів охорони здоров’я, їхнє ресурсне забезпечення, якість надання медичної допомоги, територіальні особливості тощо. В той же час дія постанови не поширюється на санаторно-курортні заклади.

У МОЗ також вказали, що за даними ВООЗ, у ЄС у розрахунку на 10 тисяч населення кількість ліжкомісць складає 52,8 ліжка. Найвищі показники у Білорусі та Росії – 110,5 та 81,8 відповідно, найнижчі – у Грузії та Швеції – 25,9. В Україні цей показник складає 87,9 (дані ВООЗ, 2013).

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Григорчук

Поблизу Торгового Центру Чайка втрачені документи:  техпаспорт та посвідчення водія на ім'я Григорчук Петро. Прохання - повернути за винагороду.

Загублено ключ від авто Honda

Розшукують загублений ключ від авто Honda з чорним плетеним брелоком. Загубили його навпроти заправки «Олас», що на вулиці Льонокомбінатівській у Рівному. Прохання повернути за винагороду.  т. (067) 360 65 64

Портфель

В центрі Рівного – у критому ринку, загублено портфель з ноутбуком Samsung . Прохання повернути за винагороду. 

Більше оголошень