У Рівному будують свою Лакрос-арену (16 ФОТО)

У школі №4

Арена - це мабуть занадто пишне слово для того, що намагаються зробити на спортмайданчику НВК №4, але фактом є те, що тут регулярно грають у лакрос, а тепер ще й будують для нього спеціалізований майданчик.

Цікаво, що Рівне, можливо, є одним із піонерів цього виду спорту в Україні.

Зокрема увагу нашого дописувача привернули стовпи, що їх почали встановлювати обабіч воріт на спортивному майданчику школи №4.

Нам на вайбер «Радіо Трек» він надіслав фото і повідомив, що за словами представників школи

Це роблять майданчик під лакрос

І кажуть, що тут грають у нього регулярно, особливо під час навчального року

Як ми бачимо, з одного боку між стовпами вже натягнули сітку.

Як виглядатиме цей майданчик на фінальному етапі, ми обрвязково дізнаємося і розповімо, а між тим до вашої уваги деякі відомості про сам Лакрос, який набирає останніми роками все більшої популярності у світі.

Збоку ця гра виглядає так, наче дві команди, озброєні сачками (подібними до тих, що в них ловлять метеликів) перекидаються спеціальним м’ячем, намагаючись загнати його у невеликі ворота суперника.

Вікіпедія пише про цю гру так

Лакро́с (фр. la crosse, lacrosse) — командна гра з твердим гумовим м'ячем, який переносять полем за допомогою кросів — сіток на довгій ручці.

Це дуже видовищний вид спорту: за гарної гри м'яч стрімко літає полем, ледь торкаючись землі.

У лакрос грають і чоловіки і жінки. У команді чоловіків 10 гравців, у жіночій — 12.

У чоловічому лакросі дозволені силові прийоми та контактна боротьба, тому гравці вдягають спеціальну захисну амуніцію: шоломи з маскою та щитки під одяг. У жіночому лакросі силові прийоми заборонені.

Назва гри походить від французького crosse — «посох», «ковінька», «патериця». У значенні спортивної гри його прийнято писати з визначеним артиклем — la crosse (іноді lacrosse).

Лакрос походить від багатавею — давньої гри в м'яч, у яку індіанці Північної Америки грали ще сотні років тому.

У багатавей грали, часом, по кілька днів, і кожна команда забивала сотні м'ячів у ворота суперника. Це була жорстка силова гра, гравці нерідко зазнавали серйозних травм і каліцтв.

Європейські поселенці в Канаді запозичили цю гру, назвавши її «la crosse».

 

Лакрос вважається національним канадським видом спорту, проте останнім часом він став популярним і в інших країнах — США, Великій Британії, Австралії, Новій Зеландії, ПАР.

Поле лакросу приблизно тих самих розмірів, що й футбольне. На кінцях поля стоять ворота завдовжки та завширшки 1,83 м. Мета гри — закинути м'яч до воріт суперника. При цьому зараховуються лише голи, з-за меж кола, яким обведені ворота.

М'яча можна підхоплювати та нести на кросі, тримаючи його практично вертикально й швидко крутячи, щоб м'яч залишався в сітці.

Також у Вікіпедії сказано, що лакрос-команд в Україні небагато. Станом на 2013 рік взагалі була лише одна.

Так що ентузіасти, які зібралися у школі №4, вочевидь, є одними із піонерів цього виду спорту в Україні.

Ми плануємо послідкувати за їх тренуваннями, розвитком та успіхами.

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Микола Кульчинський

Микола Кульчинський

Знайдено посвідчення дитини з багатодітної сім’ї на прізвище Антонюк

Посвідчення дитини з багатодітної сім’ї, яке належить Антонюку Богдану Сергійовичу, знайшли у Рівному. Дата видачі 17 січня 2019 р.  

Загубився великий папуга

Сьогодні зранку в районі Пивзаводу у Рівному загубився ожереловий великий папуга зеленого кольору.

Знайдено карту поляка на прізвище Petrychenko

[media=238993] В районі Боярки у Рівному знайдено карту поляка, на ім'я Petryczenko Andrzej (Petrychenko Andrii) 2003 р.н.

Більше оголошень