ON-LINE

Коли будемо святкувати Трійцю у Рівному цього року (ФОТО)

неділя, 20 травня 2018
Традиції і Звичаї

День Святої Трійці відзначають на п'ятдесятий день після Великодня, тому це свято ще називається П'ятидесятницею. У цьому році воно припадає на 27 травня.


Трійця – одне з 12 головних свят у Православ'ї. День Святої Трійці відзначають на п'ятдесятий день після Великодня, тому це свято ще називається П'ятидесятницею. У цьому році він припадає на 27 травня. В цей день віруючі згадують євангельську подію - зішестя Святого Духа на апостолів. Вони заговорили на всіх відомих мовах і охрестили близько 3000 чоловік.

Так народилася християнська церква. Цей день нагадує про святу Трійцю – трьох відомих проявів Всевишнього-у вигляді Бога-Отця, Бога-Сина і Бога-Святого Духа.

В Україні Трійця вважається святковим днем, тому понеділок, 28 травня, який іде за нею, в 2018 році буде вихідним. Традиції і звичаї В суботу перед Трійцею прийнято поминати померлих родичів. Необхідно прийти на кладовище, навести там порядок і пом'янути покійних. На Трійцю традиційно прикрашають храми гілками беріз і травою.

Віруючі також висвітлюють гілочки в црекви, після чого вони вважаються оберегом. Їх зберігають поруч з іконами. На іконах свята П'ятидесятниці за традицією зображують Сионську світлицю, в якій Святий Дух зійшов на апостолів у вигляді вогненних язиків.

У день П'ятидесятниці не правиться традиційна недільна літургія, замість неї проводиться спеціальна святкова служба. Після літургії йде вечірня служба, що супроводжується трьома молитвами, в яких славиться зійшов на землю Святий Дух. Цілий тиждень після свята можна не постити.

Не обходиться і без святкового обіду: віруючі починають готувати страви з яєць, молока, свіжої зелені, домашньої птиці і риби. Печуть короваї, пироги, млинці. На святковий обід запрошують близьких людей і родичів.

Вважається, що в цей день не можна займатися ніякою фізичною працею, виключаючи лише деяку домашню роботу, наприклад, годування худоби. А ось чистити й прибирати - робити "брудну" роботу не можна. Також в цей день не можна шити, прати, будь-що різати, стригтися, копати землю, саджати рослини, косити траву, рубати дерева.

На Трійцю не можна купатися протягом трьох днів у будь-якому водоймі: річці, озері, морі, так як вважалося, що це час – час русалій, коли русалки можуть заманити до себе на дно. На наступний день після Трійці віруючі відзначають День Святого Духа.

Згідно з повір'ям, увечері на Трійцю з небес сходить Святий Дух, який освячує і благословляє землю і все, що на ній росте. У храмах у цей день проходять служби в честь Пресвятого і Животворящого Духа, який наповнює душу добротою, любов'ю, радістю, вірою і терпінням.Як ми повідомлдяли, саме до Трійці на Рівненщині віряни пройдуть 120 км хресним ходом за мир в Україні.

Ця хода розпочалпся із Рівного вчора.

Теги: трійця

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Втрачено паспорт громадянина України і закордонний

    Вчора ввечері на вулиці Гагаріна загубили два паспорти на ім'я Грищук Богдани. Прохання...
  • Знайдено паспорт на прізвище Бережняк

    На вул. Григорія Сковороди знайдено паспорт на прізвище Бережняк Роман.
  • Втрачено барсетку з документами

    Втрачено барсетку з документами на ім'я Скорик Руслан. За винагороду.
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного