Епіфаній заявив, що не проти перенесення святкування Різдва на 25-те грудня (ФОТО)
Але… не всі «дозріли». Зокрема УГКЦ? (АК)
Вірні ПЦУ, можливо, незабаром почнуть святкувати Різдво разом із католиками – 24/25 грудня. Заважає лише те, що більшість православних іще не зовсім «дозріли».
Про це заявив в інтерв'ю виданню «Радіо Свобода» настоятель ПЦУ митрополит Київський і всієї України Епіфаній.
«Загалом я не проти, але я опираюся на думку наших вірних. І ми знаємо чітко соціологію, яка засвідчує, що більше ніж 60% українців проти святкування 25 грудня.
І ми як церква опираємося на своїх вірних, бо ми тільки утверджуємося, як визнана помісна ПЦУ. І якщо ми зараз перейдемо на новий календар, то відповідно відбудеться ще один певний розкол», - пояснив він.
За його словами, це питання часу: коли до цього підійде свідомо український народ, православні віряни і не тільки православні, інші християни, «бо все це взаємопов’язано між собою».
«Коли церква дозріє, коли віруючий народ до цього дозріє, то, звичайно, буде ухвалене відповідне рішення», - зазначив Епіфаній.
Прикметно, що натомість від грекокатоликів ми не чуємо жодних пропозицій та ініціатив про перенесення традиційної дати святкування Різдва в Україні.
Навпаки, УГКЦ в особі свого настоятеля виголошує цілу низку причин проти таких змін. Чому?
Ось що повідомляв сайт «Радіо Свобода» ще раніше:
Голова Української греко-католицької церкви (УГКЦ) верховний архієпископ Києво-Галицький Святослав (Шевчук) заявив, що вірогідна зміна церковного календаря потягне і зміни цивільних та державних свят.
Він розповів, що
Kрім зміни дати Різдва, зміниться і дата Дня захисника України, який нині відзначається 14 жовтня – у день християнського свята Покрови Богородиці за юліанським календарем. У разі переходу на григоріанський або новоюліанський календар свято Покрови буде 1 жовтня.
Також зміняться дати традиційних свят, прив'язані до церковних, зокрема Хрещення – з 19 на 6 січня, святого Миколая – 19 на 6 грудня.
Пряма мова:
«Очевидно, питання святкування Різдва – це не питання дати. Це питання переживання певної події, переживання Божої присутності серед нас.
Повинні шукати шляхи переходу на григоріанський календар. Хоча, коли будемо це робити, знову ж повинні розуміти, що ми повинні перейти разом, щоб цей перехід, ця зміна календаря не зруйнувала внутрішньої єдності однієї з церков.
Мова не йде про зміну дати Різдва, мова йде про зміну цілого календаря», – підкреслив голова Української греко-католицької церкви.
Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4
Радіо Трек: НОВИНИ