«Дамбу прорвало», — той, хто перейменував РОВНО на РІВНЕ (6 ФОТО)

Тепер він «перейменував» KIEV на KYIV у пресі США

[media=163013]

Ну, не можна сказати, що Юрій Шевчук перейменував РОВНО на РІВНЕ самотужки.

Насправді це з його подачі зробила міська рада Рівного (ще здається у 90-му), а вже у черні 1991 – відповідну постанову ухвалила й Президія Верховної Ради УРСР.

Так, зміна назви РОВНО на РІВНЕ відбулася ще за Радянського Союзу та УРСР.

Юрій Шевчук – тоді кандидат наук і викладач Водного Інституту – був одним із депутатів першої демократично обраної міської ради Рівного – у 1990 році.

 

Саме Шевчук очолював комісію з перейменування. Саме він пробивав це питання і доповідав з нього в день ухвалення радою відповідного рішення.

Тоді це було дуже революційно.

Не менш революційним, насправді, є й теперішнє досягнення Юрія Шевчука – нині викладача одного з найпрестижніших вузів США – Columbia University у Нью-Йорку.

Так, безперечно, тут теж гарно лягла карта і добре збіглися зорі, але саме Шевчук наполегливо пробивав питання зміни колоніальної традиції  в англомовній назві нашої столиці як KIEV.

Фактично, саме його вдале інтерв’ю – буквально кілька днів тому – дане для Нью-Йорк Таймз і схилило цю редакцію офіційно відмовитися від KIEV та перейти на KYIV.

 

Редакція найвпливовішої у світі газети не просто почала вживати нове написання, але й зробила відповідні зміни в усіх своїх онлайн-публікаціях за всі роки існування.

Авторська колонка Пола Кругмана - лауреата Нобелівської премії та постійного колумніста Нью-Йорк Таймз (ще від вересня, але вже -- з відповідною зміною)

Мало того. Цього тижня до ініціативи Нью-Йорк Таймз приєднався і найвпливовіший журнал США – Нью-Йоркер.

Журнал інтелектуальної еліти США, який виходить з 1925 року, сам по собі вважається «іконою стилю», на яку рівняються і представники богеми, і представники науки, інженерії та бізнесу, і представники т.з. вищого світу.

 

У свіжому номері цього видання ми теж бачимо тепер KYIV.

Жовтим виділено правильне написання Kyiv

Однозначно, це є потужний сигнал для всіх ЗМІ в США і можна не сумніватися, що саме таке написання KYIV незабаром переймуть всі американські видання.

Будемо сподіватися, що далі за ними підуть видання Британії та Європи, а відтак і всього світу.

 

Змінити таку вперту традицію, яка трималася майже 30 років, це велике досягнення нашого земляка.

Вітаємо, Юрію!

Жовтим виділено правильне написання Kyiv

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Максим Розенко

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai. Якщо документи ваші - телефонуйте 

У Рівному знайдено окуляри та телефон

У Рівному, на вул. Відінська, 39 біля М'ясомаркета/ біля АТБ знайдено  окуляри  та телефон. Знайдене передали продавцям на касу магазину 

Посвідчення водія Рабешко

27.09.2023 р. загублено посвідчення водія на прізвище Рабешко Роман. Орієнтовно по маршруту від гуртожитків РДГУ №4 і №5, через "Текстильник" і до а/с Чайка.

Більше оголошень