«Дамбу прорвало», — той, хто перейменував РОВНО на РІВНЕ (6 ФОТО)
Тепер він «перейменував» KIEV на KYIV у пресі США
[media=163013]
Ну, не можна сказати, що Юрій Шевчук перейменував РОВНО на РІВНЕ самотужки.
Насправді це з його подачі зробила міська рада Рівного (ще здається у 90-му), а вже у черні 1991 – відповідну постанову ухвалила й Президія Верховної Ради УРСР.
Так, зміна назви РОВНО на РІВНЕ відбулася ще за Радянського Союзу та УРСР.
Юрій Шевчук – тоді кандидат наук і викладач Водного Інституту – був одним із депутатів першої демократично обраної міської ради Рівного – у 1990 році.
Саме Шевчук очолював комісію з перейменування. Саме він пробивав це питання і доповідав з нього в день ухвалення радою відповідного рішення.
Тоді це було дуже революційно.
Не менш революційним, насправді, є й теперішнє досягнення Юрія Шевчука – нині викладача одного з найпрестижніших вузів США – Columbia University у Нью-Йорку.
Так, безперечно, тут теж гарно лягла карта і добре збіглися зорі, але саме Шевчук наполегливо пробивав питання зміни колоніальної традиції в англомовній назві нашої столиці як KIEV.
Фактично, саме його вдале інтерв’ю – буквально кілька днів тому – дане для Нью-Йорк Таймз і схилило цю редакцію офіційно відмовитися від KIEV та перейти на KYIV.
Редакція найвпливовішої у світі газети не просто почала вживати нове написання, але й зробила відповідні зміни в усіх своїх онлайн-публікаціях за всі роки існування.
Мало того. Цього тижня до ініціативи Нью-Йорк Таймз приєднався і найвпливовіший журнал США – Нью-Йоркер.
Журнал інтелектуальної еліти США, який виходить з 1925 року, сам по собі вважається «іконою стилю», на яку рівняються і представники богеми, і представники науки, інженерії та бізнесу, і представники т.з. вищого світу.
У свіжому номері цього видання ми теж бачимо тепер KYIV.
Однозначно, це є потужний сигнал для всіх ЗМІ в США і можна не сумніватися, що саме таке написання KYIV незабаром переймуть всі американські видання.
Будемо сподіватися, що далі за ними підуть видання Британії та Європи, а відтак і всього світу.
Змінити таку вперту традицію, яка трималася майже 30 років, це велике досягнення нашого земляка.
Вітаємо, Юрію!
Радіо Трек: НОВИНИ