Рівне може отримати 3 500 000 євро на «Палац Любомирських» від Євросоюзу (6 ФОТО)

Йдеться про музей на місці Палацу кн. Любомирських та ...кладовище

Як відомо, у Рівному тривають розкопки Палацу кн. Любоморських, які здійснюються під егідою Управління культури та його керівника і великого аматора пошукової справи – Тараса Максименка.

Півроку тому громадськості був представлений проект-пропозиція, розроблений групою провідних архітекторів.

Коротке відео показувало, як саме міг би виглядати сучасний «Музей історії Рівного», який би фактично не мав стін

Фактично за винятком підземних та ще деяких прозорих споруд усередині.

Розробники не зупинилися і спільно з міською владою Рівного подали проект на отримання комплексного ґранту від Євросоюзу на втілення цієї ідеї, і, як тепер зрозуміло, на певне опорядження кладовища на Грабнику.

Тепер стало відомо, що подана спільно з представниками також і мерії Любліна проектна пропозиція рівнян отримала, якщо не остаточне схвалення, то великий шанс на здобуття гранту у розмірі 3.5 млн євро від Євросоюзу.

Зрозуміло, що частину тих грошей отримає і Люблін, де теж є старе єврейське кладовище, але

 

Рівне може отримати сучасний європейського типу музей і ще одну серйозну туристичну атракцію.

Ось як повідомляє про це Тарас Максименко

Друзі!!! Крута новина.

 

Пам`ятаєте наше управління інформувало пів року тому, що подаватимемо проекти на програму транскордонного співробітництва «Польща-Україна-Білорусь»? І ми подали два проекти.

 

Так от: результати роботи міжнародного комітету, який працював у Варшаві 14-15 березня – наші проекти відібрані для участі у фінальному етапі конкурсу.

Тобто, з 350 проектів поданих трьома країнами в категорії «Спадщина» – проекти меморіал-музею історії міста Рівного та меморіального парку (кладовища Грабник) увійшли у 160 відібраних проектів.

 

Тепер, якщо підготуємо належним чином документи, зокрема проектно-кошторисну документацію, матимемо змогу завести у місто більше 3,5 млн. євро. Для об'єктів культурної інфраструктури, такі кошти – це нечувано! Спільно з громадою – до перемоги!

До речі, фраза «підготуватися належним чином» тут означає зокрема і те, що місто – для отримання гранту – має тепер подати не лише відео і малюнки, а реальний архітектурний проект.

На його розробку потрібні кошти.

 

Вочевидь, не менше 300-500 тис. грн.

Але, враховуючи, що шанси на отримання гранту за багатьма ознаками є більш, ніж високими, то...

Як сказав сьогодні в ефірі «Радіо Трек» міський голова Володимир Хомко

Гріх було б не скористатися такою нагодою.

Думаю, місто такі гроші знайде.

Вочевидь, це потребуватиме окремого рішення сесії міськради, але за всіма розрахунками, враховуючи навіть те, що частину гранту доведеться віддати Любліну, загалом Рівне зможе очікувати на своєрідну інвестицію від ЄС у близько 50-70 млн грн.

Непогано

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Микола Кульчинський

Микола Кульчинський

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Григорчук

Поблизу Торгового Центру Чайка втрачені документи:  техпаспорт та посвідчення водія на ім'я Григорчук Петро. Прохання - повернути за винагороду.

Загублено ключ від авто Honda

Розшукують загублений ключ від авто Honda з чорним плетеним брелоком. Загубили його навпроти заправки «Олас», що на вулиці Льонокомбінатівській у Рівному. Прохання повернути за винагороду.  т. (067) 360 65 64

Портфель

В центрі Рівного – у критому ринку, загублено портфель з ноутбуком Samsung . Прохання повернути за винагороду. 

Більше оголошень