Затишний інтер'єр: 7 речей у квартирі, яких потрібно терміново позбутися (ФОТО)
Помилки в дизайні, що мають прямий вплив на настрій
Дім - це місце, де можна розслабитися і забути про всі негаразди й труднощі робочого дня. Тому важлива кожна деталь - від кольору стін до кількості речей.
Психологія дизайну інтер'єру: що впливає на людину
Обстановка не повинна тиснути, адже це викликає нервозність. Це свідчить про те, що в оформленні допущені суттєві помилки. М’які тони насичують гарний настрій. Велика кількість яскравих відтінків може призвести до перезбудження і безсоння.
Разом із тим, одноманітний інтер'єр може бути супутнім фактором розвитку апатії й депресивних станів, роздратованості тощо.
Тож обидві ці крайнощі позначаються на самопочутті негативно. Щоб покращити враження від перебування у рідних стінах, достатньо внести невеликі корективи в оформлення приміщення.
Що змінити в інтер’єрі
Щоб покращити обстановку й створити дійсно затишну атмосферу, достатньо вирішити декілька завдань:
Навести порядок, адже безлад викликає апатію та створює сумбур в думках.
Прибрати зайві дзеркала: ще кілька років тому велика кількість дзеркал була модним трендом, але, як виявилось, це може призвести до депресивних станів.
Приглушення барв; багато яскравих кольорів – одна з головних помилок.
У природі всі яскраві тварини і квіти небезпечні для життя і здоров'я. Велика кількість кричущих фарб сприймається мозком людини, як небезпека.
Багато речей, що не подобаються. Це і старі потерті меблі, і повні пилу шафи з радянськими сервізами, діряві матраци, надбитий посуд, старе взуття – це все провокує відчуття туги і небажання щось робити.
Багато гострих кутів. Мозок сприймає це, як загрозу, тому включає механізм захисту.
Тіснота пригнічує і створює враження відсутності повітря. В квартирі, а особливо, в житлових кімнатах, має бути мінімум деталей. Найкраще перебрати і переоцінити важливість дрібних предметів інтер’єру.
Громіздке драпірування вікон. Дефіцит сонячного світла тисне на психіку. В таких умовах дивовижно мати гарний настрій. Тому важких портьєр з бабусиного спадку краще позбутися.
Джерело: Главред
Радіо Трек: НОВИНИ