Замість сауни та психолога — знущання, — поліція про «реабілітаційні центри» на Рівненщині
Їх викрили напереодні
Обіцяли сауну та футбол, а натомість – знущалися зі своїх підопічних.
Так поліцейські розповідають про мережу так званих реабілітаційних центрів на Рівненщині, де утримували півтори сотні нарко- та алкозалежних.
Поліція та СБУ викрили 3 таких центри у Рівному і по одному у Рівненському районі та Тернопільській області. Бізнес організували колишні ув’язнені.
Як пояснюють правоохоронці, організатори раніше були засудженні за тяжкі та особливо тяжкі злочини, зокрема й пов'язані з наркотиками.
У соцмережах «центри» поширювали свою рекламу.
Вони гарантували комфортні умови проживання, заняття спортом, сауну, допомогу психолога.
Натомість, фактично ув’язнювали людей, розповідає начальник слідчого управління Нацполіції Рівненщини Олександр Панасюк:
Їх тримали в закритих приміщеннях. На вікнах і дверях були ручки, які не давали можливості вийти з цих приміщень. Багато з потерпілих протягом кількох місяців не покидали цих приміщень. Крім того, вилучено знаряддя, які вішалися на шию потерпілим.
Особливим порушенням прав людини був своєрідний карцер – сире приміщення зі стільцем, де «пацієнти» відбували покарання за недотримання режиму.
Родичі наркозалежних велися на рекламу, кажуть правоохоронці. За одного підопічного платили від 8 до 12 тисяч на місяць. За людиною приїжджали і забирали її силою до центру.
Далі тримали у закритому приміщенні, вішали таблички на шию за порушення. В закладах були психотропні препарати, однак у самого "персоналу" не було кваліфікації чи ліцензій для лікування.
Кільком особам з-поміж утриманих вдалося втекти.
Крім того, організатори «центрів» відловлювали безхатьків у місцях їх масового скупчення.
Безпритульних змушували безкоштовно працювати на приватних будівництвах, кажуть у поліції:
Крім того, мінімально забезпечували харчуванням. До окремих потерпілих примусово, зв’язуючи особу клейкою стрічкою, застосовували крапельниці із медпрепаратами невідомого походження. Також деяких із утримуваних у центрах, зобов’язували до виконання різних робіт, зокрема будівельних, лісопильні та ремонту приміщень. Грошові кошти за це отримував керівник центру.
Поліцейські спілкувалися з усіма потерпілими. Як кажуть в поліції, люди виглядали виснаженими, частина з них мали тілесні ушкодження. Низка "викрадених" осіб коментувати ситуацію відмовилися. З'ясувати, чи допомогли їм заходи у "центрах реабілітації" слідчим поки не вдалося.
Наші новини у Тelegram. Номер у Viber: 063-73-4-106-4
Радіо Трек: НОВИНИ