Як вибрати смачний і корисний кефір
Сидіти на кефірній дієті експерти не рекомендують. Але вживати кефір, якщо є деякі проблеми з шлунково-кишкового тракту, – непогана ідея. Проте користь продукту, зазвичай, залежить від обсягу випитого. Безпечна кількість – всього 150-200 мл в день.
Втім, не всім можна вживати кефір. Він протипоказаний людям з непереносимістю лактози. Обмежити вживання варто і тим, у кого підвищена кислотність або гострі хвороби кишківника. Сам же кефір може замінити повноцінний прийом їжі, якщо доповнити його горіхами, насінням або ягодами.
Як вибрати хороший кефір
- Перше, на що потрібно звернути увагу при покупці кефіру, це термін придатності. Чим він менший, тим більше там життєздатних мікроганізмов, які потрібні для нашого кишечника і травлення.
- Найкориснішим вважається кефір, виготовлений на кефірних грибках (про це можна дізнатися з інформації на етикетці). Як правило, такий продукт має невеликий термін придатності – до 9-10 днів, і швидко прокисає після відкриття упаковки, особливо якщо він кілька годин простоїть в теплому місці. Кефірний продукт, навпаки, тепла не боїться – навіть в літній день без холодильника матиме свіжий запах і смак.
- Друге – з якого молочного продукту виготовлений кефір. Серед основних компонентів повинні бути коров'яче молоко і молочно-кислі бактерії. Саме вони викликають бродіння і дають напою корисні властивості. Неякісний кефір найчастіше готують з молочних відходів або порошкової суміші.
- Стежте, щоб кількість білка було не менше 3%. Також в залежності від кількості жиру в молоці, жирність кефіру може бути 1%, 2.5%, 3% і 0% – це так званий знежирений кефір.
- Упаковка повинна бути герметично закритою і не роздутою. Якщо це сталося, то значить, в кефірі почалися процеси бродіння, шкідливі для здоров'я.
- Купуйте кефір тих виробників, яким довіряєте. І наостанок факт: в Україні кефір вважається таким продуктом, який майже ніколи не підробляють.
За інформацією segodnya.ua
Наші новини у Тelegram. Номер у Viber: 063-73-4-106-4
Радіо Трек: НОВИНИ