Як впоратися з тривогою та опанувати емоції під час війни

Безпорадність, гнів та пригнічений настрій – це нормальна реакція на війну

Аби опанувати власні емоції треба послідовно виконувати певні дії. В першу чергу слід позбутися відчуття безпорадності, і перейти у той душевних та фізичний стан – коли ви здатні щось робити. У цьому переконує психотерапевтка, співзасновниця платформи «Хаб стійкості» Анастасія Ніжнік.

Прийняття

Це перший крок. Війна триває, і зберігати рівновагу та спокій неможливо. Це цілком нормальна реакція організму. 

Тож треба прийняти той факт, що ми в принципі в житті не маємо жодних гарантів. Ми ніколи до кінця не впевнені, що відбудеться завтра. Тож у такому разі треба концентруватися на тому, що є вже просто зараз. 

Прийняти варто й той факт, що ніхто наразі не знає як довго триватиме війна. 

Тож не варто будувати марних надій, очікувати конкретну дату. Загалом варто відмовитися від псевдооптимізму. Живемо в надії, але без ілюзій – каже Анастасія Ніжник. 

Діяти

Необхідно напрацювати для себе механізм, як саме прожити кожен день з користю. Треба чітко розуміти:

  • Що я можу зробити прямо зараз
  • Від чого я можу відмовитися
  • Що зараз не важливе, і від чого можна відмовитися. 

Не варто весь час слідкувати за новинами, і відстежувати стрічку новин. День треба розпланувати, структурувати час, і не бути пасивним спостерігачем. 

Неодмінно треба поновлювати власні сили. А це означає відвести достатньо часу на сон, час який можна провести поза інформацією та можливість спілкуватися з близькими людьми. 

Стати супергероєм

Це не просто, але треба навчитися приймати підтримку і надавати допомогу. Не треба робити героїчних вчинків, але навіть підтримка для людей які її потребують – це вже вчинок. 

Шукайте у чому ваша сила, - каже Ніжник. 

 

Джерело: 24 канал

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook