Як вивести мурах на ділянці: найбільш дієві методи
Різні варіанти підійдуть для різних локацій – саду, городу, квітника чи звичайної ділянки, на якій навіть нічого не росте
Боротьба з мурахами на дачній ділянці часто проходить з перемінним успіхом – вони то зникають, то знову з’являються. Це не лише дратує, а й завдає зайвого клопоту. Особливо, якщо йдеться не про звичайних садових мурашок, а про їхніх близьких родичів – бурих, червонощоких або дернових мурах.
Усі вони – 100% шкідники, тож виводити їх на ділянці однозначно варто, інформує Ukr.Media.
Як вибрати засіб від мурах
У спеціалізованих магазинах можна знайти величезну кількість пестицидів, згубних для всього живого, у тому числі й для мурах. Більшість подібних препаратів містить в основі дві речовини: діазінон і хлорпирифос.
До того ж діазінон активно всмоктується кореневою системою рослин і захищає їх від шкідників протягом наступних 2-3 тижнів.
Але пам’ятайте, що використовувати пестициди треба з обережністю, оскільки вони небезпечні не лише для шкідників, а й для людей і їхніх домашніх улюбленців.
Як вивести мурах з ділянки власними силами
Ці комахи гостро реагують на різні запахи, тож можна регулярно розкладати навколо мурашників наступні носії ароматів:
- листя анісу або тирсу, змішані з перетертим часником,
- скипидар,
- петрушку,
- часник,
- лаврове листя,
- гірчицю,
- тютюновий попіл,
- полин,
- чебрець,
- мелену корицю,
- мелісу,
- дику м'яту та інші різкі аромати.
Ці трави можна розкласти також у місцях, куди навідуються мурахи – це повинно їх відлякати.
Крім того, можна облити мурашник гасом (але у жодному разі не підпалюйте його!)
Щоб завдати невідновних збитків мурашнику, розкладіть біля ходів гнізд цеглу, шматки заліза або камені і полийте їх настоєм гною чи будь-яких трав (крім тих, що відлякують мурах). Через 2-4 дні підійміть ці предмети та облийте мурах окропом, попутно заливаючи ходи гарячою водою.
Захищаємо городні культури від мурах
Три найбільш ефективних методи:
- посипте мурашник сіллю і порозсипайте її по «стежках» і місцях найбільшого скупчення комах;
- 2-3 рази пролийте місця скупчення мурашок спеціальною сумішшю (10 л води, 400 г господарського мила, 2 ст.л. карболової кислоти і 10 ст.л. гасу);
- розкладіть навколо мурашиних гнізд сірникові коробки, наповнені сумішшю дріжджів з цукрово-медовим сиропом – мурахи повинні обходити їх стороною.
Одним з відносно «гуманних» методів є примусове виселення мурах. Але зважайте, що це трохи небезпечний метод!
З настанням сутінків, коли всі комахи повернуться «додому», візьміть лопату і за 2-3 рази розкопайте весь мурашник. Швидко перекладіть його разом з мешканцями у відро і винесіть за межі ділянки, найкраще в ліс. Ямку залийте окропом.
Як боротися з мурахами в саду
Щоб відлякати мурах, покладіть під кожен плодовий кущ ганчірку, змочену гасом. Обв'яжіть стовбур дерева ватою чи шерстю, змоченою в карболовому розчині. Також створіть «захисне кільце» з сажі і лляної олії шириною в долоню. Такий «ловчий пояс» вберігає також від різних гусениць і дрібних комах.
Покращеною перепоною є смужка фольги з підкладеним під неї поролоном.
Крім того, мурахи уникають дерев, підстава яких оброблена конопляним маслом.
Якщо мурахи все-таки влаштувалися біля коріння дерева, застосовуйте звичайне або хлорне вапно (негашене вапно насипте на мурашині купи і полийте їх водою), або 20% розчином карболки.
Радіо ТРЕК у Тelegram. Viber: 063-734-106-4
Радіо Трек: НОВИНИ