Як Сталін наробив біди у м. Рівне і чому «ліквідувати» її має муніципальна варта

Диктатор залишив «свій слід»

Муніципальній варті Рівного додали роботи.

Тепер інспектори виявлятимуть власників земельних ділянок, на яких росте борщівник Сосновського.

Відповідне розпорядження підписав міський голова ще у червні. І лише у липні з’ясувалось, що боротися з борщівником на приватних ділянках будуть бюрократичним шляхом - через приписи, повідомила начальниця відділу екології Департаменту економічного розвитку Валентина Веремко:

– Є розпорядження міського голови у якому вказано чіткий перелік методів боротьби з борщівником. Ми розмістили це на власному сайті, для глибшого вашого вивчення.

 

Пропонуємо власникам земель звернути на це увагу. На приватній території треба самому знищувати борщівник.

 

Робити це можна двома методами – механічним – викопувати рослину, або хімічним – з допомогою пестицидів.

 

Якщо ж біля вашої приватної садиби росте борщівник, то треба повідомляти про це на гарячу лінію виконкому за номером 1553.

 

Ці заявки оброблятиме муніципальна варта, яка і визначить чия земля і видасть власнику припис.

Якщо ж борщівник Сосновського виявляють на ділянках, які належать місту, то рослину мають прибирати працівники тресту зеленого господарства.

Загалом же обстежувати ділянки, що перебувають у комунальній власності, мають працівники парків, шляховики та навіть фахівці Спецкомібнату.

Чиновники кажуть, що радились з фахівцями Держпродспоживслужби чим краще знищувати небезпечну рослину.

 

Втім назв пестицидів у міському відділі екології – не оприлюднили.

Натомість Валентина Веремко повідомила передісторію поширення  борщівника Сосновського на теренах України і Рівненщини, зокрема:

– Цю рослину можна бачити на необроблених земельних ділянках, угіддях, на берегах річок і вздовж доріг. Після війни борщівник Сосновського був цінним для дешевого силосу.

 

Один вчений вивів цю рослину і довів всесоюзній академії сільськогосподарських наук, що вона потрібна. Були протести науковців, але ніхто не звернув увагу на розумних людей.

 

Одноосібним розпорядженням Сталіна була вказівка засівати борщівником великі площі. Згодом виявилось, що молоко корів, які вживали цю рослину – було поганим, а м'ясо – непридатним для споживання.

 

Минуло багато років, борщівник акліматизувався і почав сам поширюватися. В народі називають цю рослину «Помста Сталіна».

 

Одна рослина розсіює 20 тисяч насінин, тобто розростається рослина швидко. Насіння може залишатися в землі по 5 років і не втрачати своєї можливості до сходження. Коли борщівник проростає, то вона глушить ріст інших рослин.

 

Якщо рослину зачепити, то на шкірі з’являються опіки першого-третього ступеня. Це хімічні опіки, погано гояться. Тож, аби зменшити ризики, мусимо з цим боротися.  

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook