Вже скоро треба буде припинити полив помідорів: коли і навіщо?
Як вберегти помідори від негативного впливу дощів та зайвої вологи
Томати — одна з найбільш примхливих культур, які можна зустріти на дачних ділянках. Щоб отримати якісний урожай, при їх вирощуванні важливо дотримуватись багатьох правил.
Одне із них стосується поливу помідорів
Наприклад, не кожен городник-початківець знає, що поливати томати треба перестати вже наприкінці літа – проводити процедуру восени не варто, бо так ви самі себе позбавите врожаю.
Завдяки вчасному припиненню проливів плоди можна буде збирати аж до жовтня. А самі овочі будуть зберігатися набагато краще
Також припинення поливу наприкінці серпня скорочує можливість появи різних хвороб. Пов'язано це з тим, що підвищена вологість сприяє появі грибка та гнилі. А якщо не поливати кущики – у разі, якщо за вікном не шкварить сонце – то й вологості буде менше.
Проте, якщо у вересні погода дуже суха, то раз на тиждень або й двічі можна трохи зволожити ґрунт на грядках. Але кущики треба поливати під корінь.
Як вберегти томати від дощів?
Коріння томатів, постійно перебуваючи в мокрій, позбавленій кисню землі, задихається і гине. Тому треба якомога частіше розпушувати ґрунт на грядках. Таким чином вирішуються відразу 3 проблеми:
- вода не застоюється,
- ґрунт не ущільнюється,
- коріння отримує достатньо кисню.
Коли дощить щодня, зробити це складно, тоді слід обладнати водовідводи ‒ зробити поздовжні канавки вздовж грядок, якими буде йти зайва волога.
Також необхідно уважно стежити за зайвою рослинністю - краще виривати бур’яни з корінцями і забирати їх подалі від грядок.
Відновити нормальну циркуляцію повітря можна проріджуванням листя і видаленням зайвих пасинків. І навіть у томатів, які зазвичай вирощуються без підв’язування, гілки все-таки доведеться підняти, адже плоди, що лежать у багнюці, загниють, а гілки можуть пустити коріння там, де воно непотрібне.
Джерело: Ukr.Media
Радіо Трек: НОВИНИ