Втікати не можна зізнатися: Експерт пояснив, де краще поставити кому, коли не можете повернути кредит
Найкращий вихід – говорити з банком
Українці стали часто брати кредити у банках. Втім, з різних життєвих обставин, платити виходить не всім.
Доктор економічних наук Василь Фурман розповів, що допускати такі ситуації, у яких ви не можете виконувати свої боргові зобов'язання, – вкрай небажано.
– Ми завжди хочемо низькі відсоткові ставки, так от, на Заході вони справді низькі, але чому? Тому що клієнт там завжди повертає борг, а якщо він не має такої можливості, то банк у дуже короткий проміжок часу проводить стягнення заставного майна, буквально за 3-6 місяців, – каже Василь Фурман.
Під час війни багато українців отримали кредитні канікули і позичальники мають можливість не платити відсотки без штрафів і пені. Однак, це не означає, що відсотки кудись зникли, їх все одно доведеться заплатити за весь період, але пізніше.
Найкраще у такій ситуації – спілкуватися з банком, а не уникати розмов з установою.
У жодному разі не потрібно «морозитись», якщо у вас немає можливості платити за кредитом, бо це не в інтересах жодної сторони. Спілкуючись із банком і правдиво кажучи про ситуацію, що склалася, є шанс, що фінустанова піде назустріч клієнту, особливо під час війни, – вважає експерт.
Якщо ви спробуєте ігнорувати банк, який хоче повернути свої гроші, у вас можуть відібрати не лише заставне майно.
Також дуже важливо мати хорошу кредитну історію, яка впливає на рейтинг позичальника на все життя. Несплата за кредитом та проблеми з банками можуть зіпсувати вашу історію назавжди і в майбутньому кредит на гарних умовах вам не дадуть.
До слова, у Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт, яким пропонується заморозити чи списати борги за кредитами на знищене під час війни житло чи автомобіль. Однак коли він набуде чинності і на яких конкретно умовах, поки невідомо, тож експерт наголосив, що сподіватися, що банк просто так спише вам борг, не варто.
Джерело: Сьогодні
Радіо Трек: НОВИНИ