Все, як у Європі: безготівковий розрахунок з’явився у тролейбусах Рівного (ФОТО)

Сплатити за проїзд можна карткою або онлайн

У Рівному запровадили електронний квиток. Безготівковий розрахунок тепер можливий у всіх тролейбусах міста.

Рівняни можуть оплатити проїзд, скориставшись інтернет-банкінгом або ж банківською карткою (Pаy Pass). Доступна така послуга у системі «Ощадбанку» та «Приватбанку».

 

Купити квиток за допомогою QR-коду відзавтра можна буде у будь-якому тролейбусі, а от картки прийматимуть поки лише у 20 одиницях міського електротранспорту.

Саме стільки мобільних валідаторів місто отримало від компанії «VISA Україна», наголосив міський голова Рівного Володимир Хомко:

Зараз це тестовий режим, у нас є 20 валідаторів. Як тільки ми це все випробуємо, обладнаємо ними усі тролейбуси міста. А згодом, якщо рівнян усе влаштовуватиме, то вимагатимемо таких нововведень і від маршрутників.

Мені здається, ми обрали дуже вдалий період, адже всі їздять виключно за гроші – немає зараз пільгових перевезень і тролейбуси їздять у режимі спецперевезень, тож пасажирів також менше. Так рівнянам буде простіше адаптуватися до нововведення.

 

Ми довго до цього йшли, бо виникли проблеми з програмним забезпеченням. Довго не могли налагодити облік саме пільговиків, бо надали їм пільгу окремо від держави і це створило проблему з налаштуванням програми, - розповів очільник міста.

Як зазначив директор регіонального управління «ПриватБанку» у Рівненській області Юрій Войтенко, Рівне стало 26-м містом України, де запровадили онлайн-розрахунок за проїзд.

На купівлю квитка треба менше 30 сек. Крім того, пасажири мають можливість обрати в додатку звичайний або пільговий квиток.

Щоб скористатися QR-кодом потрібно просто мати будь-яку картку «ПриватБанку» і встановлений мобільний додаток «Приват24». У всіх тролейбусах міста є WiFi, тож увійти в додаток – не проблема.

 

У разі потреби можна купити і закомпостувати відразу кілька квитків – на всю сім’ю. Головне – після оплати квитка через додаток не закривати спеціальне віконце у програмі, аби контролер впевнився у тому, що проїзд оплачений, - наголосив Юрій Войтенко.

У програмі влаштований спеціальний таймер, розрахований на годину. Однак схитрити і спробувати впродовж цього часу покататися у різних тролейбусах не вийде, адже в додатку буде вказаний номер тролейбусного маршруту, розповів представник банку.

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook