«Високий тиск? Треба лягти прокапатися!» - чому ця схема не працює

Доказова медицина розвінчує поширений стереотип

Для доказової медицини чути від пацієнтів вислів, що треба лягти у лікарню, щоб «прокапатися», звучить смішно. Адже у крапельницях елементарно немає речовин, які б реально допомагали знижувати тиск, пояснює лікар Вікторія Кучеренко.

Зауважимо, що йдеться не про відділення інтенсивної терапії, де лікують гіпертонічний криз, а саме про наміри «прокапатися» для профілактики.  

Як ліки для крапельниць виписують в стаціонарі?

Алакор, венокор, корвітин, метонат, мілдрокард, армадін, тіотриазолін, нейротропін, мексикор.... Але в інструкціях до цих препаратів немає показів до лікування артеріальної гіпертензії. І взагалі, у цих препаратів немає ніякої доказової бази й вони не використовуються в цивілізованому світі.

Чому цих препаратів так багато в аптеках 

Бо на кожен товар є свій покупець. Ліки продовжують виписувати, доки підбирають таблетовану терапію, яку в принципі  можна підібрати й амбулаторно. Як пояснити, що від крапельниці пацієнти почуваються краще 

Пацієнт лежить тиждень в стаціонарі, трохи далі від домашнього клопоту та роботи, відпочиває, спить, правильно харчується. І цього вже достатньо для покращення.

Як правильно лікувати тиск  

Тиск лікується таблетованими препаратами. Їх підбирають відповідно до статі, наявних додаткових захворювань, стану нирок, судин, індивідуальної чутливості тощо. І це буде ефективно, безпечно і надійно, запевняє лікар.

Повідомлення про здоров'я мають суто рекомендаційний характер. У випадку виникнення проблем — звертайтеся до лікаря. Не займайтесь самолікуванням.

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook