Випадки, коли молодь може не поступатися місцем у громадському транспорті
І це не буде порушенням етикету
Бути ввічливим, це означає зокрема і поступатися місцем у громадському транспорті. Втім, навіть етикет передбачає винятки з правила, що молодь має обов’язково поступатися місцем. Наведемо самі такі.
Стан здоров’я
Нездужати можна і в молодому віці. Сильний головний біль чи біль у спині, запаморочення та високий артеріальний тиск складно переносити на ногах, навіть коли тобі 25. У такому разі треба ввічливо повідомити про це людині, яка просить поступитися місцем.
Вагітність
І хоча вагітність це не хвороба, а цілком природний стан, у першому триметрі багато жінок почуваються справді не добре. Нудота і запаморочення не простий виклик аби перенести тривалу поїздку на ногах. І хоча навколишні можуть не помітити вагітність на такому терміні, цілком нормально повідомити їм, що ви не можете їхати стоячи.
Багаж
Це швидше питання безпеки. З габаритними валізами чи рюкзаком краще все ж їхати сидячі, аби цей багаж нікого придавив у дорозі.
Втома
Молодь працює, і часто це й нічні зміни, і чергування, тож втомленою людина у транспорті може їхати не тільки ввечері, але й зранку. Буде тактовно – не вимагати пояснень і поступитися місцем, якщо людина виглядає справді втомленою.
Ввічливість проти невихованості
Зрештою, молодий пасажир громадського транспорту може бути просто недостатньо добре вихованим. Що ж, закону, який зобов’язував би його поступатись місцем у транспорті не існує, тому пред’являти такі вимоги підстав теж нема. А отже, і причини для скандалу. До того ж ввічливе прохання, швидше за все, з більшою ймовірністю матиме позитивну відповідь, ніж претензія. Перемогти неввічливість можна тільки ввічливістю.
Джерело: OBOZREVATEL
Радіо Трек: НОВИНИ