Жодних благодійних внесків, але за що доведеться платити: реформа у пологовому будинку Рівного
Заклад підписав договір із НСЗУ
Пологовий будинок Рівного підписав договір з Національною службою здоров’я та вже отримав перші кошти. Про це уже повідомляв сайт Радіо Трек.
Тож тепер у закладі поволі впроваджують медичну реформу.
Поки говорити про результати надто рано, каже головлікар Світлана Муравська.
Безліч механізмів ще мають відпрацювати.
Першого траншу від держави вистачило на аванси, а ще колектив, насамперед, займається забезпеченням пацієнтів у повному обсязі медпрепаратами, говорить Світлана Муравська:
- Нам дали 90% від глобального бюджету і власне за пологи і неонатальну допомогу нам нарахували попередньо 50%, що, звісно, дало можливість принаймні нам виплатити аванси.
А наступні 50% вони нам мають заплатити на початку травня, коли ми здамо всі звіти.
Тобто, на зарплату усім працівникам пологового – а їх понад п’ять сотень – поки не вистачає мільйона гривень.
Світала Муравська зазначила, що відповідно до розрахунків Національної служби здоров’я заклад отримує 8 тисяч 136 гривень і 4 копійки за одні пологи, незалежно від того, з ускладненнями вони чи без.
Крім того, очільниця пологового нагадала, що на час карантину діє заборона на партнерські пологи.
Загалом ситуація у закладі в умовах карантину – спокійна.
Серед пацієнтів і персоналу хворих немає.
Інфікувалася лише одна медпрацівниця – з центру первинної меддопомоги «Ювілейний». Перебіг хвороби у неї легкий, вона перебуває на лікуванні вдома.
Як йдеться у роз’ясненнях на сторінці пологового будинку у Facebook, для пацієнтки початок реформи означатиме вільний вибір пологового будинку, незалежно від місця реєстрації та фактичного проживання.
А також - жодних благодійних внесків та пакетів з медикаментами.
Але, у разі, якщо потрібних лікарських засобів немає у Нацпереліку – такі медикаменти потрібно купувати.
Породіллі на пологи потрібно брати лише речі індивідуального користування для себе та малюка на час перебування у лікарні.
В межах програми медичних гарантій безоплатними є:
- медична допомога при пологах з черговою акушерською бригадою (ведення неускладнених фізіологічних пологів, ведення ускладнених пологів, ургентний або плановий кесарський розтин);
- перебування у стандартній палаті;
- анестезія оперативних втручань за призначенням;
- моніторинг стану вагітної, породіллі та новонародженого (лабораторно-інструментальні обстеження, консультації лікарів інших спеціальностей у разі потреби);
- інтенсивна терапія породіллі;
- стабілізація стану новонародженого після пологів та проведення серцево-легеневої реанімації (за потреби);
- метаболічний скринінг у новонароджених;
- вакцинація новонародженого згідно з Календарем профілактичних щеплень.
Відповідно до договору із закладом, НСЗУ сплатить за кожні пологи, тому породілля має право отримати повний обсяг послуги.
Але покращений сервіс, такий як палата підвищеного комфорту, покращене харчування, додаткові послуги за бажанням тощо – належить до категорії платних послуг.
Також особисті домовленості пацієнтки про роди з певним лікарем, який, до прикладу, повинен приїхати до неї в будь-який час або в свята – поза межами програми медичних гарантій і не передбачені в пакеті «Медична допомога при пологах».
Це - особисте рішення пацієнтки.
Послуги покращеного сервісу потрібно сплатити офіційно через касу медичного закладу.
Так, принаймні, за новими правилами фінансування працює Київський міський пологовий будинок №3, розповіла заступниця директора, лікар акушер-гінеколог Тетяна Петренко.
Отримати медичну послугу безоплатно можна за самозверненням, при доправці бригадою екстреної медичної допомоги, за направленням лікуючого лікаря або за направленням з іншого клінічного підрозділу лікарні чи навіть іншого закладу охорони здоров’я.
Наші новини у Тelegram. Номер у Viber: 063-73-4-106-4
Радіо Трек: НОВИНИ