«Слуги народу» в Раді пропонують внести зміни до закону про мову (ФОТО)
Російську можуть зробити офіційною?
Закон про мову потрібно міняти, але в «Слуги народу» немає єдиної позиції з цього питання.
Про це в інтерв'ю «Главкому» заявив спікер Верховної Ради Дмитро Разумков.
За словами Разумкова, проблеми з мовним законом, зокрема, в питанні квот на телебаченні і радіо, є, і вони досі не врегульовані. Він підкреслив, що в Україні багато людей говорять на різних мовах, і повинні бути враховані інтереси всіх.
Разумков заявив, що політики намагаються «заробити бали» на мовному питанні й не тільки, і без такого бажання було б знято багато проблем.
На питання про те, чи вважає він, що закон про мову повинен бути змінений, спікер Ради відповів ствердно. Водночас він уточнив, що в порядку денному найближчих тижнів роботи парламенту законопроєктів з цього питання немає.
У фракції «Слуга народу», за словами Разумкова, зустрічаються як радикально налаштовані на захист української мови, так і ті, хто буде займати протилежну позицію.
Водночас, він вважає, що більшість буде дотримуватися центристської позиції, не уточнивши, в чому вона полягає.
Тим часом сайт NEWS повідомляє, що в парламенті вже зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо мови роботи №3084.
Авторами стали народний депутат від «Слуги народу» Максим Бужанський та депутат від «Опозиційної платформи – за життя» Олег Волошин.
Ним пропонується у статті Регламенту щодо місця проведення та мови ведення засідань Верховної Ради внести зміни.
Так, мовою роботи посадових осіб Верховної Ради, на яких поширюється дія закону «Про державну службу», є державна мова. А народні депутати можуть використовувати російську.
«Відповідно до статті 10 Конституції Україні в роботі Верховної Ради може використовуватися російська та інші мови національних меншин України», – йдеться у запропонованих змінах.
Крім того, автори підкреслюють, що за потреби Апарат Верховної Ради України має забезпечити переклад з мов національних меншин України на державну мову і навпаки.
«Народні депутати та інші особи, на яких не поширюється дія Закону України «Про державну службу», на пленарних засіданнях Верховної Ради, парламентських слуханнях, в роботі органів Верховної Ради можуть використовувати для всіх видів виступів, передбачених у статті 32 цього Регламенту, мови національних меншин України. У такому разі за потреби Апарат Верховної Ради України забезпечує переклад з мов національних меншин України на державну мову і навпаки», – написано у законопроєкті.
Радіо Трек: НОВИНИ