«Слуги народу» в Раді пропонують внести зміни до закону про мову (ФОТО)

Російську можуть зробити офіційною?

Закон про мову потрібно міняти, але в «Слуги народу» немає єдиної позиції з цього питання.

Про це в інтерв'ю «Главкому» заявив спікер Верховної Ради Дмитро Разумков.

За словами Разумкова, проблеми з мовним законом, зокрема, в питанні квот на телебаченні і радіо, є, і вони досі не врегульовані. Він підкреслив, що в Україні багато людей говорять на різних мовах, і повинні бути враховані інтереси всіх.

 

Разумков заявив, що політики намагаються «заробити бали» на мовному питанні й не тільки, і без такого бажання було б знято багато проблем.

На питання про те, чи вважає він, що закон про мову повинен бути змінений, спікер Ради відповів ствердно. Водночас він уточнив, що в порядку денному найближчих тижнів роботи парламенту законопроєктів з цього питання немає.

У фракції «Слуга народу», за словами Разумкова, зустрічаються як радикально налаштовані на захист української мови, так і ті, хто буде займати протилежну позицію.


Водночас, він вважає, що більшість буде дотримуватися центристської позиції, не уточнивши, в чому вона полягає.

Тим часом сайт NEWS повідомляє, що в парламенті вже зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо мови роботи №3084.

Авторами стали народний депутат від «Слуги народу» Максим Бужанський та депутат від «Опозиційної платформи – за життя» Олег Волошин.

Максим Бужанський у приміщенні ВРУ

Ним пропонується у статті Регламенту щодо місця проведення та мови ведення засідань Верховної Ради внести зміни.

Так, мовою роботи посадових осіб Верховної Ради, на яких поширюється дія закону «Про державну службу», є державна мова. А народні депутати можуть використовувати російську.

«Відповідно до статті 10 Конституції Україні в роботі Верховної Ради може використовуватися російська та інші мови національних меншин України», – йдеться у запропонованих змінах.

Крім того, автори підкреслюють, що за потреби Апарат Верховної Ради України має забезпечити переклад з мов національних меншин України на державну мову і навпаки.

«Народні депутати та інші особи, на яких не поширюється дія Закону України «Про державну службу», на пленарних засіданнях Верховної Ради, парламентських слуханнях, в роботі органів Верховної Ради можуть використовувати для всіх видів виступів, передбачених у статті 32 цього Регламенту, мови національних меншин України. У такому разі за потреби Апарат Верховної Ради України забезпечує переклад з мов національних меншин України на державну мову і навпаки», – написано у законопроєкті.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Микола Кульчинський

Микола Кульчинський

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень