Український історик придумав, що нам робити з Білоруссю
Як нам пробачити сябрам?
Вахтанг Кіпіані - український журналіст, публіцист, історик грузинського походження, автор низки знакових для сучасної України праць, зокрема нашумілої через суд з Медведчуком «Справи Василя Стуса». Зараз він у ЗСУ.
Історик на своїй фейсбук-сторінці опублікував «власний і на колінці конспект» того, за яких умов українці зможуть побачити у білорусах – зокрема, білоруській опозиції – союзників.
- Лідерка білоруської опозиції Святлана Ціхановская запропонувала Україні визнати «перехідний уряд». Оскільки Україна не визнає Лукашенка і офіційно іменує його колишнім президентом РБ - варто це зробити. Але. В обмін на кілька важливих символічних кроків-зобов'язань.
Зокрема він говорить про видачу після війни Україні для суду білорусів-військових злочинців:
- ... керівників міноборони, начальників аеродромів, пілотів з числа громадян цієї держави, які виконували бойові вильоти з 24.02.
Також, на його думку, Білорусь має озвучити курс на «націоналізацію» - дерусифікацію всіх сфер та декомунізацію.
- Я б хотів, щоб ця держава оголосила повний нейтралітет і була демілітаризована, бо нападати на неї ніхто не має наміру - ні ми, ні Литва, ні Польща. І, як бачимо, наявність власних збройних сил їй нічого не дала у процесі де-факто поглинання росією. Навпаки - інфраструктура їхньої армії використовується для агресії, тому аеродроми у Барановичах і Ліді - зрити нафіг, засадити лісами. А ешелони зі снарядами зі складів у Добруші ідуть до русскіх кожен день. Звісно, це мій власний і на колінці конспект.
Ми маємо чути, якою в ідеалі буде нова РБ.
- Нам це не байдуже, бо тисячі вояків ЗСУ і маса техніки прикривають північну ділянку кордону, а могли б знищувати окупантів на півдні та сході. Якщо це знову буде «ні риба, ні м'ясо» з розмовами про «братські зв'язки і «слов'янські базари», то ну нафіг такі перспективи співпраці. І ще дуже хочеться, щоб реальна допомога була вже зараз. Хай запропонують хоч щось. Вони ж «уряд».
Радіо Трек: НОВИНИ