У Рівному показали, як переливають кров (ФОТО)
До Всесвітнього дня донорства
До Всесвітнього дня донора крові у Рівненській обласній станції переливання крові показали виробничий процес, провели екскурсію «шляхом донора», та розповіли про реформування служби крові, яке відбувається в рамках Угоди про асоціацію з ЄС.
Найбільший недолік в Україні - це відсутність єдиної загальнонаціональної системи заготівлі крові. Окремі центри крові утилізують донорську кров та її компоненти, у той час в інших її не вистачає.
Ще одним недоліком визнали те, що в таких закладах, як Рівненська обласна станція переливання крові, займалися виготовленням препаратів крові. В ЄС це роблять спеціальні заводи, а установи лише збирають, переробляють на компоненти та зберігають кров. У зв’язку з цим була розроблена Національна стратегія розвитку служби крові, яка поки не прийнята, хоча це обіцяють зробити до кінця літа.
На реалізацію стратегії з дня прийняття є 18 місяців. Однак Рівненська обласна станція переливання крові вже давно розпочала підготовку до цього процесу. У разі прийняття стратегії має змінитися і культура донорства, розповідає головний лікар Рівненської обласної станції переливання крові Ліна Михальчук:
Має бути 100% безоплатне добровільне донорство. Бо коли кров здається родичами – це приховане платне донорство, адже кров здають не від щирого серця, а тому що є необхідність в порятунку близької людини. А от коли людина йде добровільно, з позитивом, щоб допомогти абсолютно незнайомій, чужій людині, це зовсім інше. Таким донорам можна буде лише публічно дякувати, так як це роблять в країнах ЄС де бути донором – престижно.
Радіо Трек: НОВИНИ