У зоні ризику хлопчики. Планетою шириться амеба, яка знищує мозок (ВІДЕО)
Від зараження до смерті - від 10 до 24 днів
Через кліматичні зміни та глобальне потепління у світі пришвидшилося поширення небезпечної амеби Naegleria fowleri. Потрапивши в організм, вона здатна поїдати мозок. Влітку смертельний випадок зареєстрували у штаті Небраска.
Причиною смерті дитини став менінгоенцефаліт, який викликала амеба Naegleria fowleri.
Вона мешкає у теплій прісній воді й потрапляє в організм через ніс. Найсприятливіша температура для неглерії — 25-35 °C. А от якщо водойма пересихає, амеба перетворюється в цисту. Вітер розносить її на великі відстані й знову розмножується, коли потрапляє у сприятливі умови.
Вчені Аризонського університету попереджають – зважаючи на постійне зростання температури, ризики зараження неглерією збільшуються.
У США в період з 2012 до 2021 років зафіксували усього 31 випадок. Але 97% з них були смертельними.
Летальність
Якщо неглерія потрапить у шлунок при питті води – нічого страшного не відбудеться.Справді небезпечною вона стає, якщо вона потрапить в ніс. Таке стається при купанні у водоймах, особливо при пірнанні.
Через ніс та нюховий епітелій паразит просочується в нюховий нерв і через нього дістається мозку, де поширюється по всіх його відділах і береться руйнувати тканини. Амеба пожирає клітини мозку та розмножується там.
Перші симптоми людина відчуває через 2-6 днів. З'являється головний біль, нудота та паморочиться в голові. Потому підвищується температура тіла і починаються серйозніші негаразди: галюцинації, порушення мови й координації, судоми. Людина може навіть взагалі втратити слух або зір. А потому настає смерть.
Максимальний термін життя після зараження – 24 дні, більшість пацієнтів помирають на 10 день, навіть якщо приймають антибіотики чи протигрибкові препарати. Ліків проти хвороби – немає.
Мікробіологи наголошують, що у зоні ризику хлопчики до 18 років. Пояснюють це тим, що хлопчики більш активно проводять час на воді та пірнають. Тож ніс при пірнанні треба затискати, а краще взагалі не пірнати.
Майже усі випадки хвороби фіксували у Північній Америці. У Європі відомі випадки у Чехії та Великій Британії.
Радіо Трек: НОВИНИ