У «швидкій» помирає пацієнт. Що робити медикам?
Розповіли у департаменті цивільного захисту та охорони здоров’я
Медикам швидкої медичної допомоги не завжди вдається успішно довести хворого до лікарні.
Трапляються випадки, коли пацієнт помирає або помер просто у «швидкій». Про що у такому разі мають пам’ятати медики, розповіла заступниця начальника департаменту цивільного захисту та охорони здоров’я Рівненщини Олена Гандзюк.
За її словами, якщо у кареті швидкої медичної допомоги починає помирати пацієнт, то реанімобілі обладнані усім, аби почати порятунок хворого дорогою до лікарні.
Бригада медиків оцінює стан важкості пацієнта, а саме: свідомість, прохідність дихальних шляхів, сатурацію. Якщо сатурація (ред. – рівень кисню в крові) падає, то підключається киснева терапія, кисень у кареті «швидкої» є.
Якщо це серцево-судинна недостатність, відбувається фібриляція шлуночків серця, то включають дефібрилятор і надають серцеву реанімацію.
Звичайно, бригада «швидкої» обов’язково зв’язується з лікарнею, куди везуть пацієнта, повідомляє про стан пацієнта і реанімаційна бригада вже очікує на пацієнта у приймальному відділені.
Якщо так сталося, що пацієнт помер у «швидкій», то бригада медиків має зателефонувати на 102, тоді виїжджають слідчі, які з’ясовують обставини смерті, а далі діють згідно з алгоритмом.
Радіо Трек: НОВИНИ